REKLAMA

Orbis sprzedał Accorowi działalność serwisową za 1,218 mld zł

2019-10-31 15:38
publikacja
2019-10-31 15:38
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Orbis sprzedał swojemu głównemu akcjonariuszowi, grupie Accor, całą hotelową działalność serwisową, czyli umowy franczyzy i o zarządzanie, za łączną cenę 1,218 mld zł netto - poinformował Orbis w komunikacie. Orbis zawarł z Accorem umowy o zarządzanie, które objęły wszystkie hotele własne i dzierżawione w grupie Orbis.

Jak podano, sprzedaż stanowi zwieńczenie procesu rozdziału linii biznesowych na działalność serwisową (tzw. asset light business) i działalność związaną z posiadaniem nieruchomości (tzw. asset heavy).

"(...) Orbis skoncentruje teraz swoją strategię oraz aktywność operacyjną na nieruchomościach. Dzięki portfelowi składającemu się obecnie z 73 hoteli własnych i dzierżawionych, w tym 45 zlokalizowanych w Polsce, Orbis jest gotowy na rozpoczęcie nowego etapu rozwoju" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes i dyrektor generalny Orbis Gilles Clavie.

Część transakcji stanowiło zbycie bezpośrednio przez Orbis zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci Departamentu Usług i prowadzonej za jego pośrednictwem działalności serwisowej w Polsce, za cenę 579,6 mln zł.

"Dzięki tej transakcji Orbis może w pełni skoncentrować swoją uwagę na podstawowej działalności, tj. na części nieruchomościowej, która będzie nadal rozwijana poprzez szereg schematów inwestycyjnych: rozwój organiczny, nabywanie nowych nieruchomości i modernizację istniejących budynków, a także budowę nowych obiektów w ramach rozwoju działalności hotelowej" - napisano w komunikacie prasowym.

"Zgodnie z planem transformacji, w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii zostały utworzone spółki będące w całości własnością Accoru. 1 listopada br. część pracowników Orbisu zostanie przeniesiona do nowo utworzonych spółek. Celem ich działania w nowej strukturze będzie wzmocnienie podejścia usługowego oraz zapewnienie najwyższej jakości usług partnerom, gościom i hotelom w Europie Wschodniej" - dodano.

Sprzedaż została zatwierdzona przez akcjonariuszy Orbisu na NWZ 18 października. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
tryby
Kolejna marka-wizytówka z okresu PRL-u odchodzi w niebyt

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki