REKLAMA

Orbis sprzedał Accorowi działalność serwisową za 1,218 mld zł

2019-10-31 15:38
publikacja
2019-10-31 15:38

Orbis sprzedał swojemu głównemu akcjonariuszowi, grupie Accor, całą hotelową działalność serwisową, czyli umowy franczyzy i o zarządzanie, za łączną cenę 1,218 mld zł netto - poinformował Orbis w komunikacie. Orbis zawarł z Accorem umowy o zarządzanie, które objęły wszystkie hotele własne i dzierżawione w grupie Orbis.

Orbis sprzedał Accorowi działalność serwisową za 1,218 mld zł
Orbis sprzedał Accorowi działalność serwisową za 1,218 mld zł
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Jak podano, sprzedaż stanowi zwieńczenie procesu rozdziału linii biznesowych na działalność serwisową (tzw. asset light business) i działalność związaną z posiadaniem nieruchomości (tzw. asset heavy).

"(...) Orbis skoncentruje teraz swoją strategię oraz aktywność operacyjną na nieruchomościach. Dzięki portfelowi składającemu się obecnie z 73 hoteli własnych i dzierżawionych, w tym 45 zlokalizowanych w Polsce, Orbis jest gotowy na rozpoczęcie nowego etapu rozwoju" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes i dyrektor generalny Orbis Gilles Clavie.

Część transakcji stanowiło zbycie bezpośrednio przez Orbis zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci Departamentu Usług i prowadzonej za jego pośrednictwem działalności serwisowej w Polsce, za cenę 579,6 mln zł.

"Dzięki tej transakcji Orbis może w pełni skoncentrować swoją uwagę na podstawowej działalności, tj. na części nieruchomościowej, która będzie nadal rozwijana poprzez szereg schematów inwestycyjnych: rozwój organiczny, nabywanie nowych nieruchomości i modernizację istniejących budynków, a także budowę nowych obiektów w ramach rozwoju działalności hotelowej" - napisano w komunikacie prasowym.

"Zgodnie z planem transformacji, w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii zostały utworzone spółki będące w całości własnością Accoru. 1 listopada br. część pracowników Orbisu zostanie przeniesiona do nowo utworzonych spółek. Celem ich działania w nowej strukturze będzie wzmocnienie podejścia usługowego oraz zapewnienie najwyższej jakości usług partnerom, gościom i hotelom w Europie Wschodniej" - dodano.

Sprzedaż została zatwierdzona przez akcjonariuszy Orbisu na NWZ 18 października. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (1)

dodaj komentarz
tryby
Kolejna marka-wizytówka z okresu PRL-u odchodzi w niebyt

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki