REKLAMA

Orbis prognozuje wynik EBITDA w 2019 roku w przedziale 520-550 mln zł

2019-06-24 22:16
publikacja
2019-06-24 22:16

Grupa kapitałowa Orbisu osiągnie w 2019 roku wynik EBITDA w przedziale 520-550 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Orbis prognozuje wynik EBITDA w 2019 roku w przedziale 520-550 mln zł
Orbis prognozuje wynik EBITDA w 2019 roku w przedziale 520-550 mln zł
fot. Krystian Maj / / FORUM

W związku z prowadzonym procesem rozdzielenia linii biznesowych prowadzonych przez Orbis i jego spółki zależne, zarząd przedstawił podział powyższej prognozy na dwie części.

Pierwsza z nich obejmuje wynik EBITDA części nieruchomościowej prowadzonej działalności w przedziale 410-430 mln zł. Prognoza ta obejmuje zyski z tytułu usług świadczonych w hotelach stanowiących własność lub dzierżawionych przez Orbis i jego spółki zależne oraz uwzględnia ogólne koszty wsparcia.

Drugi składnik prognozy obejmuje wynik EBITDA części serwisowej prowadzonej działalności w przedziale 110-120 mln zł. Prognoza ta obejmuje zyski z tytułu umów o zarządzanie i franczyzy zawarte z podmiotami trzecimi (zewnętrznymi) oraz wartość wewnętrznej alokacji zysków przypisanych do części serwisowej, które staną się przedmiotem długoterminowych umów zarządzania, na podstawie których spółki zależne od Accor, po nabyciu od Orbis działalności serwisowej, będą zarządzać wszystkimi hotelami stanowiącymi własność lub dzierżawionymi przez Orbis i jego spółki zależne.

Prognozowana EBITDA uwzględnia wpływ MSSF 16 - Leasing obowiązującego od dnia 1 stycznia 2019 roku.

Prognoza EBITDA uwzględnia wynik z działalności operacyjnej, z wyłączeniem wpływu zdarzeń jednorazowych, takich jak sprzedaż aktywów (włączając sprzedaż działalności serwisowej), aktualizacja wartości aktywów trwałych, czy koszty restrukturyzacji zatrudnienia.

"Powyższa prognoza została sporządzona na podstawie dotychczasowych wyników finansowych osiągniętych w 2019 roku oraz przewidywanych trendów rynkowych w kolejnych miesiącach" - napisano w komunikacie Orbisu.

Podane prognozy EBITDA nie zawierają potencjalnego wpływu MSSF 5 - Aktywa trwałe przeznaczone do sprzedaży oraz działalność zaniechana, związanego z planowaną sprzedażą działalności serwisowej. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki