REKLAMA

Orbis ma umowę sprzedaży Accorowi całej działalności serwisowej za 1,218 mld zł

2019-09-17 18:00
publikacja
2019-09-17 18:00

Orbis zawarł ze swoim głównym akcjonariuszem, grupą Accor, umowę sprzedaży całej hotelowej działalności serwisowej Orbisu - poinformował Orbis w komunikacie. Cena transakcji wynosi 1,218 mld zł.

fot. / / Orbis

Częścią transakcji będzie zbycie bezpośrednio przez Orbis zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci Departamentu Usług i prowadzonej za jego pośrednictwem działalności serwisowej w Polsce, za cenę 579,6 mln zł.

Jak podano, umowa ma charakter zobowiązujący, w której strony ustaliły, że 31 października 2019 r. zamierzają zawrzeć umowy rozporządzające i dokonać przeniesienia Departamentu Usług oraz działalności serwisowej w innych krajach na rzecz Accor, po uprzednim spełnieniu wszystkich warunków, w tym uzyskaniu odpowiednich interpretacji podatkowych w Polsce i na Węgrzech oraz wyrażeniu zgody akcjonariuszy Orbisu na sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa, czyli Departamentu Usług.

W celu uzyskania tej zgody zarząd Orbisu planuje zwołać NWZ.

"Celem sprzedaży Departamentu Usług i działalności serwisowej w innych krajach jest umożliwienie emitentowi skoncentrowania strategii i działalności operacyjnej emitenta oraz jego spółek zależnych na części nieruchomościowej, która jest z powodzeniem rozwijana poprzez różne procesy inwestycyjne: rozwój organiczny, nabywanie i modernizacje istniejących budynków oraz budowę nowych obiektów, co stanowi podstawę rozwoju działalności hotelarskiej" - napisano w komunikacie Orbisu. (PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki