REKLAMA

Orange podnosi ceny rozmów i SMS-ów

2020-03-03 08:50
publikacja
2020-03-03 08:50

Droższe rozmowy, SMS-y i MMS-y czekają od kwietnia klientów Orange na kartę. Sieć zmieni cenniki dla pięciu taryf – donosi serwis Telepolis.

/ fot. REUTERS/Toby Melville / FORUM

Od 1 kwietnia 2020 r. podrożeją m.in. SMS-y w taryfach Orange Yes i Orange One. Wysłanie wiadomości tekstowej będzie kosztowało 20 gr a nie 15 gr jak dotychczas. Dwukrotnie więcej trzeba będzie zapłacić za MMS – 40 gr zamiast dotychczasowych 20 gr.

Kolejne zmiany w cennikach wejdą w życie 30 kwietnia 2020 r. Wówczas podrożeją rozmowy krajowe – zarówno na numery komórkowe jak i stacjonarne. Minuta rozmowy będzie wówczas kosztowała 32 gr zamiast 30 gr jak dotychczas. Zmiany dotkną klientów korzystających z taryf Orange Free na kartę, Zawsze bez limitu, Orange Yes, Orange One i Orange Pop.

Podwyżka dotknie także usług w roamingu w Unii Europejskiej oraz połączeń na numery infolinii.

– Abonentom nieakceptującym powyższych zmian przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy do 31 lipca 2020 r. bez ponoszenia dodatkowych opłat – głosi komunikat Orange.

W Play też drożej

Orange nie jest jednak pierwszą siecią, która zdecydowała się na podwyżkę cen usług w tym roku. W lutym opłaty w ofertach na kartę nieznacznie podniósł Play. Od 15 lutego minuta rozmowy krajowej, zarówno na numery stacjonarne jak i komórkowe oraz połączenia w ramach roamingu na terenie Unii Europejskiej kosztują 30 gr/min zamiast dotychczasowych 29 gr/min. Z kolei SMS-y, zarówno krajowe jak i w roamingu, podrożały z 9 gr do 19 gr.

Choć komunikatów o zmianach w cennikach nie wystosowały jeszcze T-Mobile i Plus, niewykluczone, że w najbliższych miesiącach zdecydują się na podobny krok.

MKZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
jacon2020
I oczywiście lokomptywy...
atari65xe
Ale Duda mówi , że olej potaniał... więc nie jest tak źle.
antek10
Ich sieć przerywa rozmowę . Problem nie leży po stronie telefonu. Ponadto jakość głosu jest słabsza - T-mobile ma lepszą jakość. Zrezygnowałem z Orange.
kjx
Dlatego już jakiś czas temu przeniosłem się do Plusa. Bardzo szeroki wybór tanich abonamentów w MVNO. i nie tylko.
zenonn
podwyżka większa niż oficjalna inflacja
dziki_losos
Pewnie chcą zrobić zapas na 2-3 lata, żeby nie straszyć kolejną podwyżką.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki