REKLAMA

Orange Polska spodziewa się poprawy wskaźnika dług netto: EBITDA na koniec '16

2016-10-25 12:19
publikacja
2016-10-25 12:19

Orange Polska spodziewa się, że wskaźnik dług netto/EBITDA na koniec IV kw. poprawi się w stosunku do wartości z końca III kw. Grupa ocenia tegoroczną prognozę jako bezpieczną. W lutym Orange Polska planuje przedstawić swoje szacunki wybranych danych na 2017 r.

"Sygnalizowaliśmy wcześniej, że dług netto do EBITDA będzie wyższy na koniec III kw. Spodziewamy się, że na koniec IV kw. dług netto do EBITDA się poprawi" - powiedział podczas konferencji z analitykami Maciej Nowohoński, członek zarządu ds. finansów.

Orange Polska w poniedziałkowym raporcie podtrzymał prognozę EBITDA na 2016 r. zakładającą, że będzie ona w przedziale 3,15-3,30 mld zł. Podtrzymał też, że dźwignia finansowa, definiowana jako wskaźnik zadłużenia netto do skorygowanej EBITDA, w całym 2016 roku nie powinna przekroczyć poziomu 2,2.

"Podkreślę jeszcze raz, że nasza całoroczna prognoza jest bezpieczna" - powiedział Nowohoński.

Poinformował też, że w lutym grupa przedstawi swoje szacunki na 2017 r. m.in. dotyczące EBITDA, czy dźwigni finansowej.

Nowohoński poinformował, że Orange Polska jest w trakcie negocjacji z instytucjami finansowymi w zakresie sprzedaży należności.

"Mówimy tu o dużych sumach - na koniec trzeciego kwartału ta pozycja w naszym bilansie sięgała około 800 mln zł, a na koniec czwartego kwartału jeszcze wzrośnie" - powiedział.

Członek zarządu ds. finansowych podał również, że grupa pracuje nad nowym modelem sprzedaży nieruchomości. Od początku roku zysk Orange ze sprzedaży aktywów (większość to nieruchomości) wyniósł 56 mln zł.

"Jesteśmy w trakcie rewizji naszego podejścia do sprzedaży nieruchomości. Wynika ona ze wzrostu naszej aktywności na tym rynku - w ostatnim czasie wystawiliśmy na sprzedaż między innymi budynki w centrum Warszawy i Lublina" - powiedział.

Nowohoński zapewnił, że operator nie zamierza ograniczać aktywności marketingowej w czwartym kwartale. Rok wcześniej, w czwartym kwartale 2015 roku, koszty sprzedaży operatora wyniosły 801 mln zł.

"Nie będziemy obniżać kosztów komercyjnych w czwartym kwartale, ponieważ doprowadziłoby to do spadku wolumenów sprzedaży, a tego nie chcemy" - powiedział. (PAP)

gsu/ kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki