Orange Finanse zmieni się w Kompakt Finanse i nie będzie dalej rozwijany

mBank wygasza projekt Orange Finanse. W połowie kwietnia zmianie ulegnie jego nazwa na Kompakt Finanse. Klientom zostanie zaproponowana przesiadka do mBanku, a aplikacja mobilna zostanie wyłączona.

(fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)O tym, że mBank kończy współpracę z Orange nad projektem Orange Finanse pisaliśmy już na naszych łamach w ubiegłym roku. W 2018 r. bank stopniowo wygaszał możliwość wnioskowania o nowe produkty i wygaszał niektóre z nich. Dziś bank poinformował, że 15 kwietnia zmieni nazwę Orange Finanse na Kompakt Finanse, a projekt nie będzie już rozwijany. Od tego momentu informacyjna banku oraz serwis  dostępne będą odtąd pod adresem: www.kompaktfinanse.pl.

Nie zmienią się identyfikator, hasła dostępu do banku, sposób logowania oraz funkcjonalność serwisu. Klienci będą mogli się do niej zalogować tak, jak dotychczas. Klienci Kompakt Finanse dostaną specjalną ofertę przeniesienia się na platformę elektroniczną mBanku. Posiadacze kredytów będą mogli z nich korzystać na dotychczasowych zasadach (z identycznym limitem i takim samym lub niższym oprocentowaniem). W zależności od aktywności klienta bank wypłaci też bonus za samo przeniesienie produktów. W przypadku karty kredytowej będzie to minimum 50 zł, a za transfer konta osobistego nawet 260 zł.

Obecna aplikacja mobilna nie będzie już rozwijana i bank planuje ją wyłączyć. Osobom, które nie zdecydują się na przesiadkę na system mBanku, bank będzie wypowiadał umowy.

Na koniec 2018 roku z platformy korzystało ponad 412 tys. osób. Około 80 tys. z nich jest jednocześnie klientami mBanku. W ostatnim kwartale, przynajmniej raz w miesiącu, do elektronicznych systemów banku zalogowało się niecałe 10 proc. wszystkich klientów.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 9 rinke

nazwa sie zmieni na kompakt finanse ale ostatecznie i tak całość platformy zostanie zlikwidowana. Po co te kombinacje w te i we wte. Można było juz od dawna informować klientów że albo przechodzą do mbanku albo muszą wypowiedzieć umowy

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT