REKLAMA

Optimum Ventures po przejęciu GTC zostawi spółkę na giełdzie

2020-04-07 17:02
publikacja
2020-04-07 17:02

Optimum Ventures Magántőkealap nie planuje wycofania Globe Trade Centre z GPW, zamierza kontynuować strategię spółki - poinformowała PAP Biznes Gyöngyi Bujdosó, ekspert ds. komunikacji Optima Befektetési.

fot. / / materiały dla mediów

"Zamierzamy nadal realizować strategię biznesową firmy, która odniosła sukces w przeszłości. Zamierzamy utrzymać notowanie spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie" - poinformowała PAP Biznes Bujdosó.

GTC podało w poniedziałek, że LSREF III GTC Investments podpisał warunkową umowę sprzedaży 100 proc. udziałów GTC Dutch Holdings, który kontroluje 61,49 proc. kapitału zakładowego GTC. Umowa została podpisana z węgierskim Optimum Ventures Magántőkealap, podmiotem należącym do Optima Befektetési Alapkezelő.

GTC nie podało w komunikacie wartości transakcji. Wartość rynkowa 61,49 proc. pakietu, według poniedziałkowego kursu zamknięcia, wynosiła 1,8 mld zł.

Zamknięcie transakcji jest uzależnione od pozytywnych decyzji polskiego, węgierskiego i serbskiego organu ochrony konkurencji.

Globe Trade Centre jest deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości. Obecnie spółka jest właścicielem i zarządcą 46 budynków komercyjnych oferujących blisko 750 tys. m kw. powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii.

Optima Befektetési to węgierski podmiot, inwestujący w nieruchomości na Węgrzech i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki