REKLAMA

Opole i Microsoft podpisały porozumienie na rzecz rozwoju "smart city"

2016-03-15 12:01
publikacja
2016-03-15 12:01
fot. REUTERS/Mike Segar / FORUM

Porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju idei inteligentnego miasta podpisał we wtorek dyrektor polskiego oddziału Microsoft Ronald Binkofski z przedstawicielami miasta Opole podczas III edycji konferencji Smart City Forum w Warszawie.

Musimy pamiętać, że tworzenie inteligentnych miast to rozłożony w czasie proces, a nie jednorazowe działanie. Ośrodki miejskie, które dzisiaj są przedstawiane jako wzorcowe, rozpoczęły tę drogę stosunkowo wcześnie i już dzisiaj posiadają w swoich strukturach specjalne zespoły ds. smart city. Tym bardziej cieszy nas fakt, że również polskie miasta zaczęły traktować ten kierunek jako element swojej strategii rozwoju" - powiedział w rozmowie z PAP Technologie Binkofski.

Jak dodał, optymalne wykorzystanie funduszy unijnych, rozwój e-usług, a także rozwój internetu, mediów społecznościowych a także usług chmurowych mogą ten proces przyspieszyć. "Firmy z sektora ICT (technologii komunikacji i informacji - PAP) powinny pomagać miastom optymalnie wykorzystać posiadaną infrastrukturę oraz umożliwić im dostęp do najnowocześniejszych technologii - podkreślił.

W myśl porozumienia firma zapewni miastu pomoc przy uruchomieniu klasy w ramach realizowanego przez Microsoft projektu Szkoła w Chmurze. Uczniowie oraz kadra pedagogiczna zostaną wyposażeni w usługę Office 365 oraz materiały edukacyjne.

Microsoft ma także podjąć działania na rzecz bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej w ośrodkach edukacyjnych włączonych do projektu Szkoła w Chmurze.

Konferencja Smart City Forum według organizatorów ma stanowić odpowiedź na zmiany, jakie dokonują się w skali globalnej dotyczącej budowy i funkcjonowania inteligentnych miast. "Dotyka ona wielorakich aspektów życia, począwszy od transportu, poprzez ekologię energetykę, budownictwo czy wreszcie wypracowanie nowych sposobów komunikacji z mieszkańcami" - podkreślili organizatorzy.

Konferencja odbywa się w dniach 15-16 marca w Warszawie. Uczestniczą w niej m.in. przedstawiciele władz samorządowych i biznesu. (PAP)

lm/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~kdkdkdkd
co ma szkoła w chmurze do smart city.... ;-))))
MS wszędzie to wpycha bo się nie sprzedaje bo za drogo....

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki