Opłaty za użytkowanie wieczyste w Warszawie odroczone ze względu na epidemię

Stolica postanowiła wykorzystać wszystkie dostępne narzędzia i odroczyć firmom płatności za użytkowanie wieczyste - podał w piątek stołeczny ratusz. Decyzję umotywowano tym, że obecnie wielu warszawskich przedsiębiorców zostało objętych zakazami i ograniczeniami z powodu epidemii, a ich sytuacja pogarsza się z dnia na dzień.

(fot. Skitterphoto / Pexels)

"Nie dysponujemy tak szerokimi możliwościami wsparcia jak rząd czy parlament. Dlatego powinniśmy maksymalnie wykorzystać dostępne nam narzędzia i wesprzeć naszych lokalnych przedsiębiorców, również poprzez przesunięcie innych płatności" - wyjaśnił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Miasto proponuje odroczenie przedsiębiorcom płatności z tytułu opłat za użytkowanie wieczyste na okres do trzech miesięcy, nawet do 30 czerwca 2020 r. Pismo w tej sprawie trafiło już do wszystkich dzielnic, by korzystały z tej formy wsparcia dla lokalnych firm. Możliwość przesunięcie płatności opłaty przewiduje ustawa przegłosowana przez Sejm 28 marca 2020 r.

Urząd przypomniał też, że Warszawa wspiera przedsiębiorców w tym okresie takimi rozwiązaniami jak obniżki czynszów w miejskich lokalach, ulgi w spłacie zaległości, pomoc najemcom ogródków gastronomicznych czy bezpłatne doradztwo księgowe, biznesowe i prawne.

Autorka: Natalia Kamińska

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 6 leoto

Odroczenie do 3 miesięcy!? ale się wyrwali z pomocą ! No tak Czaskoski liczy zgony w Warszawie to zajęty biedaczyna. Sie chłop narobi w tej Wawie. Ja bym nie podołał: liczyć zgodny, zbijać z palet strefę relaksu i jeszcze zimą plażę nad Wisłą, nie wspomnę o hodowli kóz i ich obrządek i dojenie. Pełno roboty.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne