REKLAMA

Onico złoży wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego

2019-08-28 16:20
publikacja
2019-08-28 16:20

Zarząd Onico zdecydował o złożeniu wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego - podało Onico w komunikacie. Wcześniej, wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego wobec Onico złożyło dwóch wierzycieli spółki.

Onico złoży wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego
Onico złoży wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego
fot. Grzegorz Kawecki / / Puls Biznesu

"Decyzja zarządu emitenta o rozpoczęciu przygotowywania wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego jest uzasadniona tym, że zarząd emitenta widzi możliwość uniknięcia likwidacji spółki emitenta i przeprowadzenia restrukturyzacji jego działalności oraz spółek zależnych od emitenta w sposób umożliwiający spłatę wierzycieli w dłuższej perspektywie czasowej" - napisano w komunikacie.

Jak podano, restrukturyzacja zakładałaby m.in. kontynuowanie działalności operacyjnej spółki w ograniczonym zakresie i stopniowy rozwój spółki zależnej ONICO GAS posiadającej koncesję na obrót paliwami ciekłymi, koncesję na magazynowanie i przeładunek paliw ciekłych (LPG) oraz koncesję na wytwarzanie paliw ciekłych (LPG).

Na początku sierpnia Onico informowało o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości, wnosząc jednocześnie o wstrzymanie rozpoznania tego wniosku do czasu prawomocnego orzeczenia w sprawie ewentualnego otwarcia postępowania sanacyjnego.

W lipcu ING Bank Śląski i Alior Bank wypowiedziały spółce umowy kredytowe, a BNP Paribas wezwał spółkę do spłaty ponad 8 mln USD wierzytelności wynikających z umowy kredytowej.

Onico informowało także o żądaniu przez obligatariuszy przedterminowego wykupu obligacji o łącznej wartości nominalnej 16 mln zł.

Onico zajmuje się obrotem paliwami, w tym LPG, diesla i biopaliw do polskich i międzynarodowych koncernów i do odbiorców indywidualnych. Realizuje transgraniczne dostawy paliw płynnych przy wykorzystaniu transportu drogowego, kolejowego i morskiego. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki