REKLAMA

Onico wypłaci 6 zł dywidendy na akcję za '16

2017-06-27 19:02
publikacja
2017-06-27 19:02

Walne zgromadzenie Onico przegłosowało, aby w formie dywidendy za 2016 rok wypłacić 8,7 mln zł, czyli 6 zł na akcję - podała notowana na NewConnect spółka w komunikacie.

Jako dzień dywidendy ustalono 15 września, zaś jako termin jej wypłaty - 6 października 2017 roku.

Zarząd Onico rekomendował wcześniej, aby na dywidendę trafiło 7,23 mln zł, czyli 5 zł na akcję.

Z zysku za 2015 r. Onico wypłaciło 2,89 mln zł, czyli 2 zł dywidendy na akcję. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane

Komentarze (6)

dodaj komentarz
lukassss
Będzie 10zł za 2017r.? Jak myślicie? Mam nadzieję, że wszystkich pozytywnie zaskoczą, choć ja będę się cieszył nawet jak zostanie na tym samym poziomie. Byle nie mniej.
ewelina546
ONICO nieustannie się rozwija, więc kto wie... Może akurat - mniej być nie powinno. Sama planuję zainwestować w akcje nieco więcej swoich oszczędności, gdyż wydaje mi się, że mogę na tym sporo zyskać.
iwi2002
Rzadko, a nawet bardzo rzadko zdarza się, aby dywidenda była wyższa do rekomendowanej. Powiem szczerze, że byłam w szoku jak się o tym dowiedziałam. Oczywiście plus dla Onico.
achacyy
Zysk w poprzednim roku był rekordowy, także wysokość dywidendy nie powinna dziwić, choć trzykrotny wzrost jest zaskakujący, oczywiście w pozytywnym sensie. Prognozuję, ze zyski Onico w tym roku będą jeszcze większe, choćby z powodu znacznego zmniejszenia się szarej strefy na rynku paliwowym.
wiktorr7
W porównaniu do poprzedniego roku wysokość dywidendy wzrosła trzykrotnie, z 2-óch do 6-u zł na akcję - wynik naprawdę imponujący, widać, że zmiany w spółce wychodzą na dobre. Kapitalizacja Onico rośnie, po wprowadzeniu pakietu przewozowego zyski także powinny pójść w górę, także jestem dobrej myśli.
piotr_93
No nieźle :) Za 2015 r. 2zł na akcję, teraz 3x tyle. Chyba sytuacja idzie ku lepszemu :)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki