REKLAMA

Onico rozpoczyna rozmowy z Anwimem o pozyskaniu dla siebie inwestora

2021-03-02 22:34
publikacja
2021-03-02 22:34
fot. Joyseulay / Shutterstock

Onico rozpoczęło rozmowy z Anwimem o potencjalnej inwestycji tej spółki w Onico lub w składniki jej majątku - poinformowało Onico w komunikacie.

"Zawarcie umowy potencjalnie może mieć istotny wpływ na kształtowanie się przyszłej sytuacji gospodarczej, finansowej oraz majątkowej emitenta i jest rozpoczęciem rozmów z inwestorami w ramach przeglądu opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój grupy kapitałowej" - napisano w komunikacie Onico.

Onico jest spółką w restrukturyzacji, notowaną na rynku NewConnect. Zajmuje się dostarczaniem gazu LNG do podmiotów na polskim rynku.

Z kolei Anwim jest jedną z największych niezależnych firm sektora paliwowego w Polsce. Prowadzi hurtową sprzedaż oraz dystrybucję paliw, jest także operatorem sieci stacji paliw Moya.

Do 2024 r. Anwim zakłada otwieranie minimum 50 nowych stacji rocznie, co ma dać na koniec tego okresu łącznie 500 stacji pod marką Moya.

Udziałowcem Anwimu jest fundusz Enterprise Investors. W lutym do rady nadzorczej spółki dołączył Szymon Piduch, wieloletni prezes zarządu i członek rady nadzorczej sieci sklepów detalicznych Dino Polska. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki