REKLAMA

Onico nie płaciło, ING przejęło wart miliony olej napędowy

2019-08-16 09:10
publikacja
2019-08-16 09:10

ING Bank Śląski przejął od Onico wart blisko 90 mln zł olej napędowy. To efekt braku spłaty zobowiązania przez paliwową firmę, która znalazła się w poważnych tarapatach finansowych.

Onico nie płaciło, ING przejęło wart miliony olej napędowy
Onico nie płaciło, ING przejęło wart miliony olej napędowy
fot. ingimage / / ingimage

- ING Bank Śląski wskazuje, że w związku z upływem 7-dniowego terminu okresu wypowiedzenia Umowy o refinansowanie rezerw z dnia 28 marca 2017 roku i brakiem spłaty wierzytelności ING Bank Śląski wynikających z ww. umowy kredytowej w kwocie 21.717.426,50 dolarów amerykańskich (...) złożył oświadczenie o przejęciu na własność przedmiotu zastawu tj. oleju napędowego (diesel fuel) o wartości rynkowej wynoszącej na dzień 8 maja 2019 r. 89.240.770,81 zł - czytamy w komunikacie opublikowanym przez OnicoÓw olej znajduje się w zbiornikach położonych w terminalu paliwowym prowadzonym przez BALTCHEM S.A. w Świnoujściu.

fot. / / Bankier.pl

Przypomnijmy, Onico znalazło się na krawędzi w związku z problemami finansowymi. Najpierw były zaskakująco słabe wyniki i zastrzeżenia audytora, później kilka banków: mBank, BNP Suisse i ING Bank Śląski, a później także Alior, wstrzymało finansowanie spółki. W efekcie o swoje zaczęli upominać się obligatariusze, którzy zażądali wykupienia wartych kilkanaście milionów złotych obligacji, a z firmy odeszło paru ważnych menedżerów

Koniec końców ta specjalizująca się w obrocie paliwami spółka w lipcu 2019 r. zaprzestała prowadzenia działalności handlowej. Na początku sierpnia złożyła zaś nawet wniosek o upadłość. Uratować spółkę może postępowanie sanacyjne oraz potencjalny inwestor. Jak podawał w środę "Puls Biznesu", aktywami Onico zainteresowany jest Eneris, póki co brak jednak szczegółów. Informator "PB" twierdzi jednak, że wszystkie najważniejsze kwestie są już ustalone i podpisania umowy, a co za tym idzie oficjalnych informacji na temat nowego właściciela Onico można się spodziewać już w najbliższych dniach.

Tego samego dnia co komunikat o zajęciu przez ING zbiorników z olejem, Onico podało także najnowszy raport finansowy. Przychody w pierwszym półroczu 2019 roku spadły do 1185 mln zł z 1472 mln zł przed rokiem. 4 mln zł zysku zamieniło się zaś w 27,6 mln zł strat. - Zaszły przesłanki o zagrożeniu kontynuacji działalności - podkreślano w raporcie.

AT

Źródło:
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki