REKLAMA

Onico ma term sheet ws. sprzedaży dwóch spółek zależnych

2019-08-06 14:40
publikacja
2019-08-06 14:40

Onico zawarło z GECX Group Holdings term sheet, w którym strony uzgodniły warunki sprzedaży dwóch spółek zależnych Onico - podała spółka w komunikacie. Term sheet zakłada zawarcie umowy do 20 sierpnia.

fot. Paweł Kula /

Jak podano, intencją stron jest rozpoczęcie negocjacji i podpisanie umowy dotyczącej sprzedaży udziałów spółek: Onico Energia sp. z o.o. oraz Onico Energia sp. z o.o. S.K.A.

Onico nie podało ceny sprzedaży, ale ma ona składać się z jednorazowej kwoty w złotych oraz stałej opłaty w euro obliczonej na podstawie metody skorygowanych aktywów netto przejmowanych spółek, która zostanie uzgodniona na podstawie właściwych danych finansowych spółek przejmowanych.

Na początku sierpnia zarząd Onico złożył wniosek o ogłoszenie upadłości, powodem którego miała być niewypłacalność spółki. Zarząd wniósł o wstrzymanie rozpoznania tego wniosku do czasu prawomocnego orzeczenia w sprawie ewentualnego otwarcia postępowania sanacyjnego.

Onico informowało także o wypowiedzeniu spółce umów kredytowych przez banki oraz o żądaniu przez obligatariuszy przedterminowego wykupu obligacji.

Onico zajmuje się obrotem paliwami, w tym LPG, diesla i biopaliw do polskich i międzynarodowych koncernów i do odbiorców indywidualnych. Realizuje transgraniczne dostawy paliw płynnych przy wykorzystaniu transportu drogowego, kolejowego i morskiego.

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki