REKLAMA

Odbicie na Wall Street po sześciu dniach spadków

2022-09-28 22:14
publikacja
2022-09-28 22:14

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się solidnymi wzrostami. Tym samym przerwana została seria sześciu spadkowych dni z rzędu, która sprowadziła główne indeksy amerykańskich giełd do najniższych poziomów w 2022 roku. .

Odbicie na Wall Street po sześciu dniach spadków
Odbicie na Wall Street po sześciu dniach spadków
fot. Lucas Jackson / / FORUM

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 1,88 proc. i wyniósł 29.683,74 pkt.

S&P 500 na koniec dnia zyskał 1,97 proc. i wyniósł 3.719,04 pkt.

Nasdaq Composite wzrósł o 2,05 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.051,64 pkt.

Kliknij, aby przejść do notowań (Bankier.pl)

"Z pewnością nie jesteśmy na końcu drogi pod względem pełnej wyceny recesji. Naprawdę musimy dojść do bardzo niskich wycen akcji, a jeszcze to nie ma miejsca” – powiedziała Anastasia Amoroso, główny strateg inwestycyjny w iCapital.

Dla Johna Lyncha, głównego stratega inwestycyjnego Comerica Wealth Management, jeśli poziom 3.640 pkt. dla indeksu S&P 500 nie utrzyma się, pułap 3.500 pkt. będzie działał jako kolejny poziom wsparcia technicznego.

„Z fundamentalnego punktu widzenia sytuacja jest również niepewna, ponieważ podstawa wzrostu zysków przedsiębiorstw zaczyna się pogarszać” – powiedział Lynch.

Russ Mould, dyrektor inwestycyjny w AJ Bell, powiedział, że inwestorzy coraz bardziej martwią się wpływem rosnących kosztów na zyski przedsiębiorstw.

„Niektórzy inwestorzy mogą nawet obawiać się posiadania zbyt dużej liczby akcji w portfelu, biorąc pod uwagę perspektywę znacznie wyższego oprocentowania na kontach oszczędnościowych” – powiedział.

Na wartości zyskały wszystkie spółki tworzące indeks Dow. Najlepiej spośród nich zachowywał się kurs Home Depot, który wzrósł na koniec dnia ponad 5 proc.

Apple spadł o 1,3 proc. po informacji Bloomberga, że firma wycofuje się z planów zwiększenia produkcji swoich nowych iPhone'ów w tym roku.

Firma Biogen rosła o 51 proc. po tym, jak testy leków na Alzheimera przeprowadzone wspólnie z partnerem Eisai, wykazały obiecujące wyniki.

Rosły akcje spółek budowlnanych, gdyż mogą być one beneficjentem huraganu, który uderzył w środę na Florydzie. Może on spowodować ogromne zniszczenia.

Akcje Boienga wzrosły prawie 5 proc., Disney zyskał prawie 4 proc.

Liczba umów na sprzedaż domów, podpisanych w sierpniu przez Amerykanów, spadła o 2 proc. miesiąc do miesiąca - podało Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami (National Association of Realtors). Analitycy z Wall Street spodziewali się, że liczba umów na sprzedaż domów spadnie o 1,5 proc. Miesiąc wcześniej liczba podpisanych umów na sprzedaż domów (pending home sales) spadła o 0,6 proc. mdm, po korekcie z -1 proc.

Rynki monitorują sytuację na rynku walutowym po tym, jak w środę Bank Anglii (BoE) wydał komunikat o skupie obligacji w związku z osłabieniem się funta do najniższego poziomu w historii wobec USD. BoE podał, że przeprowadzi ograniczone czasowo zakupy długoterminowych obligacji rządowych W. Brytanii od 28 września.

Mohamed El-Erian, główny doradca ekonomiczny Allianz SE, powiedział, że Bank Anglii będzie musiał podnieść stopy procentowe o co najmniej 100 pb. na następnym posiedzeniu 3 listopada.

„Podczas gdy rynki wyglądają na wyprzedane, silniejszy dolar amerykański i rosnące rentowności obligacji naprawdę wpływają na nastroje inwestorów. Obawy o politykę fiskalną Wielkiej Brytanii i rosnące napięcia geopolityczne również nie są w tej chwili pomocne” – powiedział Ulrich Urbahn, szef strategii i badań wielu aktywów w Berenberg.

Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde powiedziała w środę, że koszty kredytu zostaną podniesione na kolejnych „kilku posiedzeniach”, a kilku członków Rady Prezesów opowiadało się wcześniej za podwyżką o 75 pb. w październiku.

Unia Europejska zobowiązała się do „solidnej i zjednoczonej odpowiedzi” na potencjalny akt sabotażu po tym, jak nastąpiły dwie eksplozje w gazociągach Nord Stream.

„Wszystkie dostępne informacje wskazują, że te przecieki są wynikiem celowego działania” – powiedział w oświadczeniu szef polityki zagranicznej UE Josep Borrell.

Rentowność 10-letnich UST spadła o 17 pb. do 3,77 proc. Dochodowość 30-letnich obligacji spadła o 13 pb. do 3,69 proc. Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi -36 pb. Spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi a 10-letnimi wynosi obecnie 43 pb.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 215 tys. baryłek, czyli o 0,05 proc. do 430,56 mln baryłek. Zapasy benzyny spadły w tym czasie o 2,42 mln baryłek, czyli o 1,13 proc. do 212,19 mln baryłek.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na listopad są wyceniane po 80,88 USD za baryłkę, po wzroście o 3 proc., a listopadowe futures na Brent zwyżkują o 2,27 proc. do 88,18 USD/b. (PAP Biznes)

pr/

Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki