Od września można się starać się o przyznanie zasiłku rodzinnego

Najbardziej potrzebujące rodziny mogą liczyć na wsparcie. Od września można się starać się o przyznanie zasiłku rodzinnego. Wniosek wraz z zaświadczeniem lub oświadczeniem o osiąganych dochodach trzeba złożyć w urzędzie gminy lub miasta, w którym się mieszka.

(YAY Foto)

W tym roku zmienia się kryterium dochodowe, mogą się starać o takie świadczenie ci, których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 674 złote netto. Zasiłek rodzinny, który ma pokryć częściowo wydatki na dziecko będzie przyznawany od listopada w każdym miesiącu przez rok. Dla dziecka do 5 roku życia będzie wynosił 89 złotych, od 5 do 18 roku życia 118 złotych, od 18 do 24 roku życia będzie wynosił 129 złotych.

Oprócz zasiłków będą przyznawane dodatki rodzinne, między innymi związane z dojazdem podopiecznego do szkoły, która znajduje się poza miejscem jego zamieszkania. Do tej pory tylko w Nowym Sączu z takich świadczeń korzysta prawie 4 tysiące rodzin.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Chrobak/jj


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 1 ~politykSpoleczny

Ludzie za szybko przyzwyczajają sie do zasilkow, i przez 25 lat "nie opłaca sie im iść do pracy". Zamiast świadczeń pieniężnych, powinno sie dostarczać artykuly pierwszej potrzeby, oczywiście tylko z polskim firm i od polskich rolników.

! Odpowiedz
0 5 ~seta

Rzeczywiście, komu by się opłacało iść do pracy, jak ma 89 zł na dziecko. Przy trojgu dzieci to i rodzice się wyżywią.

! Odpowiedz
0 1 ~seta odpowiada ~seta

PS Zjadło puentę: facepalm.

! Odpowiedz
0 1 ~obywatel

Faktycznie super kasa w tym kraju to trzeba być ćpunem alkoholikiem lub politykiem by coś dostać

! Odpowiedz