REKLAMA
PIT 2023

Od maja płyny do e-papierosów mają mieć znak akcyzy

2021-04-09 11:59
publikacja
2021-04-09 11:59

Wszystkie wyroby nowatorskie oraz płyny do papierosów elektronicznych przeznaczone do sprzedaży od 1 maja br. muszą być oznaczone podatkowym lub legalizacyjnym znakiem akcyzy - informuje Ministerstwo Finansów. 30 kwietnia kończy się okres zwolnienia z tego obowiązku.

Od maja płyny do e-papierosów mają mieć znak akcyzy
Od maja płyny do e-papierosów mają mieć znak akcyzy
fot. Diego Cervo / / Shutterstock

Ministerstwo Finansów przypomniało w piątkowym komunikacie, że 30 kwietnia 2021 r. kończy się okres zwolnienia z obowiązku oznaczania legalizacyjnymi znakami akcyzy płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich, dla których obowiązek podatkowy w podatku akcyzowym powstał do 31 grudnia 2020 r.

Jak zaznaczył, cytowany w informacji, wiceminister finansów Jan Sarnowski, rozmowy z rynkiem na temat banderolowania nowych wyrobów akcyzowych toczyły się od wielu miesięcy.

"Zakończenie tego procesu to ważny krok w kierunku lepszej ochrony legalnego biznesu - wytwórców liquidów do e-papierosów i produktów nowatorskich - przed nieuczciwą konkurencją" - uważa Sarnowski. Według niego skorzystają również konsumenci, którym łatwiej będzie zidentyfikować wyroby pochodzące z legalnych źródeł.

"Banderole dają im pewność, że kupowany produkt nie jest szarostrefową podróbką o nieznanym składzie" – dodał wiceminister.

Informacje na temat procedury otrzymania legalizacyjnych znaków akcyzy dostępne są na stronie internetowej: www.banderolaakcyzowa.pl. Natomiast szczegółowych informacji w zakresie kwot do wpłaty, dokumentów itp. udzielają telefonicznie pracownicy właściwych urzędów skarbowych - podało MF.(PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki