REKLAMA

Od jesieni loty z Katowic do Tajlandii i na Kubę

2021-06-22 14:19
publikacja
2021-06-22 14:19
Od jesieni loty z Katowic do Tajlandii i na Kubę
Od jesieni loty z Katowic do Tajlandii i na Kubę
fot. VisionPic.net / / Pexels

W sezonie zimowym 2021/2022 biuro podróży Rainbow, które w lutym uruchomiło bezpośrednie loty z portu Katowice do Meksyku i na Dominikanę, poszerzy ofertę o połączenia z Katowic na Kubę i do Tajlandii - poinformowali we wtorek przedstawiciele lotniska.

"Przewozy realizowane na zlecenie biur podróży, w przeciwieństwie do ruchu regularnego, dynamicznie odbudowują się po okresie jesienno-zimowych lockdownów i stanowią ok. 75 proc. ruchu pasażerskiego obsługiwanego aktualnie w Pyrzowicach" - poinformował we wtorek Artur Tomasik prezes zarządzającego podkatowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Zdaniem prezesa, sezon wakacyjny i korzystna struktura ruchu oparta na czarterach pozwoli lotnisku zdecydowanie zwiększyć przychody po bardzo trudnych dla całej branży minionych kilkunastu miesiącach.

Pierwszy lot do Varadero na Kubie zaplanowano na 6 listopada br. - kierunek ma być obsługiwany co tydzień do 19 marca 2022 r. Natomiast 8 listopada br. zainaugurowane zostaną loty z Pyrzowic do Tajlandii, dostępne od tej pory co tydzień do 21 marca przyszłego roku. Nowe bezpośrednie połączenia czarterowe będą obsługiwane za pomocą bazującego w Pyrzowicach Boeinga 787-8 Dreamliner PLL LOT.

Według Macieja Szczechury z biura Rainbow Tours, wyloty z Katowic stały się prawdziwym hitem wylotów egzotycznych w tym sezonie. Dowodem jest m.in. utrzymujące się zainteresowanie lotami Dreamlinerem na Dominikanę i do Meksyku.

"Zwykle kierunki te zamykaliśmy w okolicach Wielkanocy. W tym roku, nie dość, że będziemy latać do Puerto Plata i Cancun całe lato, to loty na lipiec i sierpień są już w dużej części wypełnione rezerwacjami. Dlatego w kolejnym sezonie zimowym postanowiliśmy pójść za ciosem i dodać kolejne dwa kierunki, które zrealizujemy bezpośrednio najwygodniejszym samolotem szerokokadłubowym z Katowic: Kubę i Tajlandię" - powiedział Maciej Szczechura.

Z danych pyrzowickiego lotniska wynika, iż od końca lutego br. z dalekodystansowych połączeń biura Rainbow z Katowice Airport skorzystało już ponad 13 tys. podróżnych. "Notujemy bardzo wysokie wypełnienia na rejsach do Meksyku i Dominikany. Niewątpliwy sukces tej oferty świadczy o bardzo mocnej pozycji Pyrzowic w segmencie przewozów czarterowych" - ocenił prezes Tomasik, przypominając, iż pyrzowickie lotnisko od lat wzmacnia swój potencjał w czarterach.

Loty na Kubę i do Tajlandii nie są jedynymi kierunkami, które wkrótce zasilą ofertę biura podróży Rainbow w Katowice Airport. Do pyrzowickiej siatki połączeń czarterowych dołączą również loty do Kenii oraz Gambii. Rejsy w ramach pierwszego kierunku będą dostępne od 9 października br. do 26 marca przyszłego roku. Loty do Gambii będą z kolei obsługiwane od 5 listopada br. do 25 marca 2022 r. Pasażerowie na obu trasach polecą samolotami linii lotniczej Enter Air.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 r. z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 mln w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała przewiezienie 5,5 mln podróżnych, jednak ze względu na pandemię odprawiono 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach cargo.(PAP)

autor: Marek Błoński

mab/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
ajwaj_
Zawsze wczorajszy "OO" nie czytac:
__________________
""NEW YORK TIMES
Kubański Finlay Vaccine Institute opracował szczepionkę znaną jako Soberana 2. Zawiera ona część białka kolca koronawirusa, połączonego ze standardową szczepionką przeciw tężcowi, aby uczynić ją stabilną. Soberana
Zawsze wczorajszy "OO" nie czytac:
__________________
""NEW YORK TIMES
Kubański Finlay Vaccine Institute opracował szczepionkę znaną jako Soberana 2. Zawiera ona część białka kolca koronawirusa, połączonego ze standardową szczepionką przeciw tężcowi, aby uczynić ją stabilną. Soberana 2 zawiera również wodorotlenek glinu jako adiuwant wzmacniający układ odpornościowy.

Po przetestowaniu szczepionki Soberana 2 na zwierzętach, naukowcy z Finlay rozpoczęli badanie fazy 1 w październiku 2020 r., a następnie badanie fazy 2 w grudniu. W dniu 3 marca 2021 roku Instytut Szczepionek Finlay zarejestrował badanie fazy 3 dla szczepionki Soberana 2, z planami rekrutacji 44 010 uczestników w Hawanie. Naukowcy rozpoczęli dozowanie uczestników próby w Iranie 26 kwietnia. 19 czerwca kubańscy urzędnicy poinformowali, że skuteczność szczepionki Soberana 2 wynosi 62% przy zastosowaniu tylko dwóch z trzech dawek.

Zanim jednak badania fazy 3 dostarczyły swoje wyniki, rząd kubański rozpoczął 12 maja masową kampanię szczepień Soberana 2. Rząd planuje wyprodukować 100 milionów dawek Soberany 2, aby zaszczepić całą populację i pokłada nadzieję w szczepionce jako źródle korzyści ekonomicznych dla wyspy.

Kubańscy naukowcy testują również kombinację szczepionki Soberana 2 i innej szczepionki wyprodukowanej na Kubie o nazwie Soberana Plus. Instytut Szczepionek Finlaya ogłosił 10 czerwca, że otrzymał zgodę na rozpoczęcie badań nad szczepionkami skojarzonymi u dzieci.""
ajwaj_
Kubanscy przyjaciele maja szczepionke lepsza od znanych trutek
Zrobi sie znana na "zachodzie",
kiedy mRNA, szympansie itd. wykosza, zrobia inwalidami kolejne setki tysiecy
and00
Rozumiem że biedny szuka przyjaciół między biedakami
Kuba, Wenezuela, Białoruś, Syria...
A jak ktoś bogatszy to wam może w twarz napluć a wy mówicie że deszcz pada
np Turcja, zestrzeliła wam samolot i się z staruszka Putina śmieje w żywe oczy
ajwaj_ odpowiada and00
""wam mozna w twarz napluć""

- a kal-boje maja was za nawót
ajwaj_ odpowiada ajwaj_
nawóz - delikatnie
inni tez > samotnosc, izolacja PISy
ajwaj_
a PISy-PL szczepionka
TW Balbina to gdzie ?
demeryt_69
Achtung: tekst sponsorowany!

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki