REKLAMA
PILNE

Obligatariusze Energi zgodzili się na zmianę warunków emisji obligacji z '12

2016-09-29 19:06
publikacja
2016-09-29 19:06

Obligatariusze spółki Energa zgodzili się na zmianę warunków emisji 7-letnich obligacji wyemitowanych przez spółkę w 2012 roku - poinformowała Energa w czwartkowym komunikacie.

Spółka podała, że przyjęta została nowa definicja EBITDA, która na potrzeby kalkulacji wskaźnika dźwigni finansowej nie będzie uwzględniać wpływu odpisów aktualizujących wartość niefinansowych aktywów trwałych.

Obligatariusze spółki poparli uchwałę o wzroście, począwszy od 19 października 2016 roku, marży odsetkowej do poziomu 1,70 proc. w skali roku ponad 3-miesięczną stopę WIBOR w porównaniu do dotychczasowego poziomu w wysokości 1,50 proc. w skali roku.

"Zmiana warunków emisji obligacji zabezpiecza interesy spółki, ponieważ przy obliczaniu wskaźnika dźwigni finansowej nie będą uwzględniane nadzwyczajne, niegotówkowe odpisy. Jednocześnie skorzystają obligatariusze, którzy w zamian otrzymują wyższą marżę ponad bazową stopę procentową" - powiedział, cytowany w komunikacie, Dariusz Kaśków, prezes spółki.

Energa zawarła umowę ustanawiającą program emisji obligacji krajowych w wysokości 4 mld zł z bankami Pekao SA oraz mBank SA we wrześniu 2012 roku. Pierwsza emisja obligacji w ramach programu w wysokości 1 mld zł nastąpiła 19 października 2012 roku, z terminem wykupu 18 października 2019 roku. (PAP)

seb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Donek
Ale korzystniej dla spółki
~mario
A złoty Burmistrz to co? Perła Doojnej zmiany?
Kpina gorzej niź za PO się wożą
~dojnazmiana
specjalista pomazaniec-misiewicz w tej spolce - zaplaci bankom wiecej zamiast mniej - wlasnie podpisal aneks

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki