REKLAMA

Obława na pokerzystów trwa. Funkcjonariusze wkroczyli na turniej urodzinowy

Mateusz Szymański2011-10-19 13:27
publikacja
2011-10-19 13:27
Około 80 funkcjonariuszy Policji i Służby Celnej wkroczyło wczoraj do jednego z klubów w Szczecinie. Odbywał się tam turniej pokerowy zorganizowany przez jednego z graczy z okazji jego urodzin. Zgodnie z ustawą hazardową organizowanie takich gier poza kasynami jest zabronione.


Turniej rozpoczął się około 18:30, funkcjonariusze wkroczyli do klubu o 20:30. Lokal został zamknięty, przy każdym stoliku stanął jeden policjant. Kilku graczy przesłuchiwano jeszcze tego samego wieczoru. - Pytali, jak dowiedziałem, się o turnieju, jak tu trafiłem, gdzie usiadłem - mówi jeden z uczestników turnieju. - Potem zaproponowali przyjęcie mandatu za wykroczenie skarbowe w wysokości 430 złotych, w przeciwnym razie mogą zostać postawione mi zarzuty - dodaje.

Funkcjonariusze mieli przy sobie kamerę wideo, filmowali twarze graczy, stoły, żetony, karty. W internecie pojawiły się też filmy kręcone telefonami przez graczy:Niedługo przed północą gracze mogli opuścić lokal. Ci, których nie przesłuchano, otrzymali wezwania do złożenia zeznań w Izbie Celnej w Szczecinie. Wcześniej skonfiskowano wszystkim dowody osobiste i sprawdzono, czy gracze nie mają na swoim koncie żadnych wyroków.

Według organizatora i graczy, stawką w turnieju był puchar jubilata. Wszystkim skonfiskowano żetony (funkcjonariusze spisali dokładnie, kto ile żetonów posiadał i w jakich kolorach). Za organizację turnieju zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości 720 stawek dziennych (czyli obecnie ponad 33 tysiące zł) . Za udział w grze grozi kara do 120 stawek dziennych.

- Wszystko wskazuje na to, że turniej pokerowy był nielegalny, ponieważ zgodnie z ustawą o grach hazardowych, wszelkie turnieje, w których do zdobycia są nagrody pieniężne i rzeczowe, powinny być organizowane w kasynie - mówi Monika Woźniak-Lewandowska z Izby Celnej w Szczecinie. - Słowo "powinny" oznacza tutaj nakaz - dodaje.

Przypomnijmy, że w 2009 roku Minister Jacek Kapica wypowiadał się na ten temat w sejmie w nieco innym tonie: "Długo dyskutowaliśmy nad kwestią pokera sportowego, w którym wygrywa się nagrodę o charakterze sportowym, i jasno określiliśmy, że nie jest to gra podlegająca tej ustawie. Jednocześnie ust. 6 w art. 2 wskazuje, że w przypadkach wątpliwych minister, w drodze decyzji, może rozstrzygnąć, tak jak w tym przypadku, co jest grą podlegającą ustawie, a co nie".

Mateusz Szymański
Bankier.pl
m.szymanski@bankier.pl
Źródło:
Mateusz Szymański
Mateusz Szymański

Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~romankrk
Czekam kiedy usłużne media napiszą że "Donald się wkurzył" :)
~rotuA
I co zbaraniałe lemingi? Jak zagłosowaliście to tak macie! HaHa!
Czytaj: Niezależna, Niepoprawni, Salon24, NowyEkran
~vii
Nie które z tych portali zostały zagospodarowane jak i nowi przywódcy OBURZONYCH.PORTALE KONTROLOWANE trzeba być ostrożnym.
~centurion z Galicji
Bo to ulubiona gra w akademikach... a czasami zdarza sie, że niektóry adiunkt, albo docent w tejże grze uczestniczy .... A co z partyjkami pokera na... plebaniach ? Czy tam
takoż słuzba celna wjedzie ?!
~centurion z Galicji
Toiż to publiczna gra w ... bambooko, a nie w piłke kopaną !!!
~usmiech odpowiada ~centurion z Galicji
ha ha to jest ta wlasnie przewidywalnosc i stabilnosc na ktora wiekszosc ostatnio glosujacych postawila krzyzyk
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~FK
"Słowo "powinny" oznacza tutaj nakaz" - gdzie mozna kupic slownik jezyka polskiego w wersji urzedniczej?
Ehh.. w tych szkolach to nic pozytecznego nie ucza.. jakis martwy jezyk literacki.. ;))
~myślący
no to mamy WOLNE PANSTWO Tuska


jednak Polacy to durny naród
~jaho
tusk się za was wszystkich weźmie
wy pokerowce

Powiązane: Afera hazardowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki