Obława na pokerzystów trwa. Funkcjonariusze wkroczyli na turniej urodzinowy

redaktor Bankier.pl
Około 80 funkcjonariuszy Policji i Służby Celnej wkroczyło wczoraj do jednego z klubów w Szczecinie. Odbywał się tam turniej pokerowy zorganizowany przez jednego z graczy z okazji jego urodzin. Zgodnie z ustawą hazardową organizowanie takich gier poza kasynami jest zabronione.


Turniej rozpoczął się około 18:30, funkcjonariusze wkroczyli do klubu o 20:30. Lokal został zamknięty, przy każdym stoliku stanął jeden policjant. Kilku graczy przesłuchiwano jeszcze tego samego wieczoru. - Pytali, jak dowiedziałem, się o turnieju, jak tu trafiłem, gdzie usiadłem - mówi jeden z uczestników turnieju. - Potem zaproponowali przyjęcie mandatu za wykroczenie skarbowe w wysokości 430 złotych, w przeciwnym razie mogą zostać postawione mi zarzuty - dodaje.

Funkcjonariusze mieli przy sobie kamerę wideo, filmowali twarze graczy, stoły, żetony, karty. W internecie pojawiły się też filmy kręcone telefonami przez graczy:Niedługo przed północą gracze mogli opuścić lokal. Ci, których nie przesłuchano, otrzymali wezwania do złożenia zeznań w Izbie Celnej w Szczecinie. Wcześniej skonfiskowano wszystkim dowody osobiste i sprawdzono, czy gracze nie mają na swoim koncie żadnych wyroków.

Według organizatora i graczy, stawką w turnieju był puchar jubilata. Wszystkim skonfiskowano żetony (funkcjonariusze spisali dokładnie, kto ile żetonów posiadał i w jakich kolorach). Za organizację turnieju zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości 720 stawek dziennych (czyli obecnie ponad 33 tysiące zł) . Za udział w grze grozi kara do 120 stawek dziennych.

- Wszystko wskazuje na to, że turniej pokerowy był nielegalny, ponieważ zgodnie z ustawą o grach hazardowych, wszelkie turnieje, w których do zdobycia są nagrody pieniężne i rzeczowe, powinny być organizowane w kasynie - mówi Monika Woźniak-Lewandowska z Izby Celnej w Szczecinie. - Słowo "powinny" oznacza tutaj nakaz - dodaje.

Przypomnijmy, że w 2009 roku Minister Jacek Kapica wypowiadał się na ten temat w sejmie w nieco innym tonie: "Długo dyskutowaliśmy nad kwestią pokera sportowego, w którym wygrywa się nagrodę o charakterze sportowym, i jasno określiliśmy, że nie jest to gra podlegająca tej ustawie. Jednocześnie ust. 6 w art. 2 wskazuje, że w przypadkach wątpliwych minister, w drodze decyzji, może rozstrzygnąć, tak jak w tym przypadku, co jest grą podlegającą ustawie, a co nie".

Mateusz Szymański
Bankier.pl
m.szymanski@bankier.pl

Mateusz Szymański

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~romankrk

Czekam kiedy usłużne media napiszą że "Donald się wkurzył" :)

! Odpowiedz
0 0 ~rotuA

I co zbaraniałe lemingi? Jak zagłosowaliście to tak macie! HaHa!
Czytaj: Niezależna, Niepoprawni, Salon24, NowyEkran

! Odpowiedz
0 0 ~vii

Nie które z tych portali zostały zagospodarowane jak i nowi przywódcy OBURZONYCH.PORTALE KONTROLOWANE trzeba być ostrożnym.

! Odpowiedz
0 0 ~centurion z Galicji

Bo to ulubiona gra w akademikach... a czasami zdarza sie, że niektóry adiunkt, albo docent w tejże grze uczestniczy .... A co z partyjkami pokera na... plebaniach ? Czy tam
takoż słuzba celna wjedzie ?!

! Odpowiedz
0 0 ~centurion z Galicji

Toiż to publiczna gra w ... bambooko, a nie w piłke kopaną !!!

! Odpowiedz
0 0 ~usmiech odpowiada ~centurion z Galicji

ha ha to jest ta wlasnie przewidywalnosc i stabilnosc na ktora wiekszosc ostatnio glosujacych postawila krzyzyk

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~FK

"Słowo "powinny" oznacza tutaj nakaz" - gdzie mozna kupic slownik jezyka polskiego w wersji urzedniczej?
Ehh.. w tych szkolach to nic pozytecznego nie ucza.. jakis martwy jezyk literacki.. ;))

! Odpowiedz
0 0 ~myślący

no to mamy WOLNE PANSTWO Tuska


jednak Polacy to durny naród

! Odpowiedz
0 0 ~jaho

tusk się za was wszystkich weźmie
wy pokerowce

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,0% VII 2018
PKB rdr 5,2% I kw. 2018
Stopa bezrobocia 5,9% VI 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 848,16 zł VI 2018
Produkcja przemysłowa rdr 6,8% VI 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl