REKLAMA

Obecny dług Netii to około 200 mln zł, ale powiększy się w IV kw.

2016-10-27 14:55
publikacja
2016-10-27 14:55

Obecny dług netto Netii jest na poziomie około 200 mln zł., jednak trend malejących nakładów inwestycyjnych nie będzie kontynuowany w IV kw., co spowoduje zwiększenie długu. Netia będzie się przyglądać procesowi przejęcia Multimediów przez UPC - poinformowali na spotkaniu z analitykami i dziennikarzami przedstawiciele spółki.

Prezes Netii Tomasz Szopa / fot. Marek Wiśniewski / FORUM

Netia podała dziś wyniki za III kwartał. Po dziewięciu miesiącach 2016 r. nakłady inwestycyjne grupy wyniosły 152 mln zł w porównaniu do 166 mln zł w analogicznym okresie 2015 r.

"Capex zmalał przez dziewięć miesięcy, ale nie można zakładać, że będzie to trend stały. Sporo inwestycji się dzieje w IV kw. Mogę powiedzieć, że na dziś zadłużenie netto jest na poziomie około 200 mln zł. Ponieważ spodziewamy się wysokich nakładów, do końca roku dług się zwiększy" - powiedziała na spotkaniu z analitykami i dziennikarzami Katarzyna Iwuć, członek zarządu ds. finansowych.

Zadłużenie netto firmy na koniec września wynosiło 250 mln zł.

Netia niedawno rozpoczęła wymianę sieci w dwunastu miastach. Spółka na inwestycję w infrastrukturę sieci dostępowej w latach 2016-2026, w celu jej całościowej modernizacji do standardu NGA (ang. next-generation access) umożliwiającego przepływność na poziomie wyższym niż 100 Mbps, planuje przeznaczyć łącznie ok. 417 mln zł w latach 2016-2020.

W trakcie konferencji prezes spółki Tomasz Szopa poinformował, że do końca roku spółka chce podłączyć około 100 tys. gospodarstw domowych do sieci nowej generacji.

Niedawno akcjonariusze Multimedia Polska podpisali przedwstępną umowę sprzedaży 100 proc. akcji Multimedia Polska za 3 mld zł na rzecz UPC Polska. Zawarcie ostatecznej umowy sprzedaży akcji nastąpi pod warunkiem wydania przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgody na dokonanie koncentracji.

Prezes Netii pytany, czy spółka byłaby zainteresowana odkupieniem części sieci łączących się podmiotów, jeśli taki byłby warunek UOKiK powiedział:

"Jeśli byłaby tego typu sytuacja, na pewno będziemy się temu przyglądać. Jeśli oferta się pojawi i będzie atrakcyjna, to będziemy to analizować".(PAP)

gsu/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Były_klient
Byłem ich klientem przez kilka lat, straszne dziadostwo. Poziom obsługi klienta żenujący. Jakość usług średnia. Dostępność usług również nie powala.
~Eskimos
Niezły ten prezes.prestiż i stateczność.
Wygląda też na bardzo zadowolonego.
~Paweł
To jest akurat bardzo przyzwoity operator telefoniczny. Jestem ich klientem od 6 lat. Wcześniej byłem w TP S.A. (obecnie ORANGE), 40 lat. Zgadnijcie dlaczego przeszedłem?
~Eskimos
A co można wygrać?
Bo znam odpowiedź.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki