REKLAMA

Obajtek: Zakup mediów ma wesprzeć detal

2021-01-25 07:12
publikacja
2021-01-25 07:12
fot. KACPER PEMPEL /

Wchodzimy tylko w te obszary, które przyniosą wymierne korzyści finansowe i umożliwią rozwój naszych biznesów – mówi o zakupie Polska Press w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"Chcemy maksymalnie wykorzystywać synergie, zwiększać sprzedaż pozapaliwową, w tym produktów pod własnymi markami, zdobywać nowych klientów" - podkreślił szef PKN Orlen, pytany przez gazetę o przejmowanie przez spółkę mediów. Dodał, że zakup Polska Press "przede wszystkim wpisuje się w szerszy plan dynamicznego rozwoju sprzedaży detalicznej". "Temu służy też przejęcie Ruchu czy stworzenie od podstaw domu mediowego" - wyjaśnił w rozmowie z dziennikiem.

Obajek powiedział gazecie, że wszystkie te działania są powiązane. "Przeniesienie kompetencji reklamowych do wewnątrz organizacji oznacza nie tylko optymalizację kosztów. Do tego dołożymy usługi kurierskie, które zbudujemy na bazie Ruchu i zoptymalizujemy logistykę w tych wszystkich obszarach" - wskazał. Jeżeli rozbudowujemy detal, to musimy też inwestować w kanały informacyjne dla klienta - dodał. Prezes PKN Orlen zapowiedział, że ciągu dwóch lat spółka chce też postawić 2 tys. maszyn paczkowych.

Obajtek zwrócił uwagę w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że w statucie Orlenu jest wpisane wydawanie gazet. Podkreślił, że zakup Polska Press to transakcja stricte biznesowa. "Została przeprowadzona transparentnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i regułami korporacyjnymi" - podkreślił. Jak powiedział, Polska Press to nie tylko 20 tytułów prasowych, ale przede wszystkim witryny internetowe z ok. 17,5 mln użytkownikami. "A to znakomite narzędzie dotarcia do klientów, ale również przeprowadzenia badań choćby w zakresie preferencji zakupowych" - wyjaśnił w wywiadzie z dziennikiem.

Pytany, czy nie planuje przejęcia radia ZET, Obajtek wskazał, że "nie było i nie ma tematu nabycia radia ZET". "Nie planujemy zakupu innych mediów" - dodał.

Odnosząc się do wyzwań związanych z morską energetyką wiatrową Obajtek zapewnił gazetę, że "Orlen nie wyhamował z procesami przygotowawczymi przy projekcie offshore". "Będziemy się ubiegać o większą liczbę koncesji. Orlen będzie się starał, by mieć jak największy udział w tej energii" - stwierdził. Podkreślił, że projekty offshore to "ogromna możliwość dla polskich firm z różnych branż", ale też szansa dla lokalnego i krajowego rynku pracy i stworzenia nowych specjalizacji. Obajtek zaznaczył w rozmowie z gazetą, że "PKN Orlen zachowa większościowy pakiet udziałów w Baltic Power, spółce, która realizuje nasz pierwszy projekt morskiej elektrowni wiatrowej". (PAP)

maja/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (21)

dodaj komentarz
zuzaxxl
Zobaczymy jak zakup Ruch wyjdzie Orlenowi. Takie koszty i marnotrawstwo jak oni generują to masakra. A jak będą ceny jak na stacjach to możecie już zamykać te budki z gazetami, bez wody, kanalizy i zaplecza socjalnego.
grab
Obajtek, pierwszy kłamczuch Rzeczypospolitej.
hal9ooo
A może byś tak Obajtek kupił jeszcze kopalnie ...co?
antek10
PRL - wszystko w rekach partii rządzącej.
jarekzbyszek
Sługus jedynej słusznej partii. Gość urodził się chyba wazelinie.
dlaczego_nie odpowiada demeryt_69
Beata trzymała go do Chrztu
krrzysiek2
ściemniasz obmajtek, co najwyżej swoje hot-dogi będziecie zawijać w te gazety. A właściwie to kto dzisiaj kupuje papierowe wydania gazet?
grzegorzkubik
Powinni kupić TVN i już rozpadający się byt KO nie miałby wsparcia a nic ten byt sobą nie reprezentuje. Ma wokół siebie upartych wyborców, którzy wcale nie myślą o gospodarce tylko o głupotach.

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki