REKLAMA

OPTeam złożył wstępną ofertę na zakup akcji PeP

2015-11-17 17:18
publikacja
2015-11-17 17:18

OPTeam złożył wstępną, niewiążącą ofertę na zakup akcji Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności, należących do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych - poinformował OPTeam w komunikacie.

Na początku sierpnia OPTeam, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych oraz Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności podpisali trójstronne porozumienie o zamiarze sprzedaży akcji ePłatności należących do PWPW.

W połowie września OPTeam podał w komunikacie prasowym, że podpisał z Innova Investments porozumienie w sprawie współpracy przy zakupie 50 proc. akcji PeP.

Wacław Szary, prezes Opteam informował wówczas PAP, że liczy na sfinalizowanie potencjalnej transakcji do końca roku.

W połowie października Opteam i Innova Investments podały, że utworzą wehikuł inwestycyjny do którego Opteam wniesie posiadane udziały w PeP, a Innova kapitał.

Jak poinformował w zeszłym miesiącu PAP Paweł Prus, rzecznik PWPW, deklaracje zainteresowania zakupem 50 proc. akcji PeP od PWPW zgłosiło 19 inwestorów. Wśród nich są inwestorzy finansowi i branżowi zarówno z Polski, jak i zagranicy. Z harmonogramu transakcji wynika, że oferty wiążące powinny być złożone na początku 2016 r. (PAP)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki