REKLAMA

OPTeam szacuje, że przychody w '20 mogą być niższe rdr o ok. 25 proc.

2020-04-14 13:02
publikacja
2020-04-14 13:02
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

OPTeam szacuje, że w związku z pandemią koronawirusa, przychody w 2020 roku mogą być niższe o około 25 proc. rdr - poinformowała spółka w komunikacie.

"Ze względu na zmiany preferencji zakupowych klientów na produkty branży IT oferowane przez OPTeam, zarząd emitenta szacuje zmniejszenie przychodów w 2020 r. o około 25 proc." - podano w komunikacie.

Jak dodano, zarząd od kilku tygodni realizuje program oszczędnościowy, w wyniku którego redukcja kosztów ma pozwolić w pewnym stopniu na zamortyzowanie niekorzystnego wpływu sytuacji makroekonomicznej na kondycję finansową spółki.

OPTeam podał, że zmiany wskaźników kursu walut mogą przyczynić się do obniżenia rentowności zawartych już kontraktów, w których występują elementy dostawy infrastruktury IT pochodzące z zakupów zagranicznych.

"Zarząd emitenta będzie starał się renegocjować zawarte już umowy, w których istotnym elementem jest dostawa towarów kupowanych poza Polską, a w przypadku zawierania nowych tego typu umów wprowadzi dodatkowe klauzule zabezpieczające spółkę przed ryzykiem związanym z instrumentami finansowymi w maksymalny możliwy sposób" - podano w komunikacie.

OPTeam działa w obszarze IT. Spółka specjalizuje się w dostarczaniu systemów informatycznych opartych o technologie kart elektronicznych oraz integracji rozwiązań informatycznych związanych z bezpieczeństwem danych. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki