REKLAMA

OPTeam ma warunkową umowę kupna pozostałych akcji spółki Polskie ePłatności za 70 mln zł

2016-04-15 18:18
publikacja
2016-04-15 18:18

OPTeam zawarł z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych przedwstępną, warunkową umowę kupna akcji spółki CRE Polskie ePłatności, stanowiących 50 proc. jej kapitału i 58,84 proc. głosów na WZ - podał OPTeam w komunikacie. Wartość umowy to 70 mln zł.

Spółka zamierza sfinansować transakcję środkami uzyskanymi z funduszu Innova AF II.

"Uzyskana cena 70 mln zł stanowi 5-krotność kapitału zainwestowanego przez PWPW. Pozyskane ze sprzedaży PeP środki PWPW zamierza przeznaczyć na projekty badawczo-rozwojowe, w tym szczególnie związane z elektronicznym dowodem osobistym i zarządzaniem tożsamością" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Piotr Woyciechowski, prezes PWPW.

Strony postanowiły, że przyrzeczona umowa sprzedaży zostanie zawarta do 30 czerwca 2016 r. Wśród warunków zawieszających jest m.in. uzyskanie zgód korporacyjnych i zgody UOKiK.

Aktualnie OpTeam posiada 50 proc. akcji w spółce Polskie ePłatności, które uprawniają do 41,2 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu.

Polskie ePłatności powstały w 2010 roku. Firma zajmuje się przetwarzaniem płatności wykonywanych za pomocą kart płatniczych oraz dostarcza przedsiębiorstwom handlowym i usługowym terminale służące do obsługi tego typu transakcji. (PAP)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki