REKLAMA

OFE nie odpowiedzą na wezwanie do sprzedaży akcji Tarczyńskiego po 10,5 zł

2018-02-07 16:46
publikacja
2018-02-07 16:46

OFE nie odpowiedzą na wezwanie do sprzedaży akcji Tarczyńskiego po 10,5 zł za sztukę, które ogłosił EJT Investment - podała spółka w komunikacie. Oświadczenie w tej sprawie złożyli: Aegon OFE, Aviva OFE, Aviva BZ WBK, Nationale-Nederlanden OFE oraz OFE PZU Złota Jesień i OFE Pocztylion.

fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

W piśmie przesłanym spółce, OFE zgodnie oświadczyły, że cena akcji zaproponowana w wezwaniu (10,5 zł) nie odzwierciedla ich zdaniem wartości godziwej.

W grudniu EJT Investment wezwał do sprzedaży 6 mln akcji Tarczyńskiego, które dają 41,82 proc. głosów, po 10,5 zł za sztukę. Akcje objęte wezwaniem reprezentują 52,88 proc. liczby akcji spółki. Podmiotem bezpośrednio dominującym wobec EJT Investment są Elżbieta i Jacek Tarczyńscy.

Przyjmowanie zapisów rozpoczęło się 30 stycznia 2018 r. i potrwa do 28 lutego 2018 r.

Podmiotem nabywającym akcje będzie spółka EJT, która obecnie nie posiada bezpośrednio żadnych akcji spółki. Wzywający - EJT Investment - ma 100 proc. udział w kapitale nabywającego.

EJT Investment wraz z podmiotami zależnymi lub dominującymi ma aktualnie 58,18 proc. ogólnej liczby głosów na walnym Tarczyńskiego i 47,12 proc. ogólnej liczby akcji tej spółki. W wyniku wezwania EJT Investment zamierza osiągnąć 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym Tarczyńskiego.

Jeżeli po przeprowadzeniu wezwania EJT Investment wraz z podmiotami zależnymi lub wobec niego dominującymi, osiągnie lub przekroczy 90 proc. ogólnej liczby głosów na walnym Tarczyńskiego (bezpośrednio lub pośrednio), wzywający rozważy przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji.

Po przeprowadzeniu wezwania EJT Investment zamierza złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o wyrażenie zgody na przywrócenie akcjom Tarczyńskiego formy dokumentu.

mbl/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki