REKLAMA

OFE PZU, DFE PZU i PKO BP Bankowy OFE nie sprzedadzą akcji Orła Białego w wezwaniu po 10,44 zł/akcję

2019-11-05 20:34
publikacja
2019-11-05 20:34

Fundusze OFE PZU "Złota Jesień", Dobrowolny Fundusz Emerytalny PZU i PKO BP Bankowy OFE uważają, że zaproponowana w wezwaniu na akcje Orła Białego cena 10,44 zł za papier nie odzwierciedla wartości godziwej spółki i po takiej cenie nie sprzedadzą akcji - podała spółka w komunikacie.

fot. Borys Skrzyński / / Puls Biznesu

Fundusze napisały w piśmie skierowanym do wzywającego, czyli ZAP Sznajder Batterien, że cena zaproponowana w wezwaniu nie odzwierciedla wartości godziwej, biorąc pod uwagę "efekty synergii płynące z wejścia spółki w skład grupy Sznajder, dobre perspektywy rynku recyklingu ołowiu i silną pozycję rynkową oraz doświadczony zespół zarządzający spółką".

Jak napisano, fundusze nie podjęły względem siebie żadnych innych zobowiązań.

Pod koniec października ZAP Sznajder Batterien wezwał do sprzedaży 27,11 proc. akcji spółki Orzeł Biały, oferując za jedną akcję 10,44 zł.

Po przeprowadzeniu wezwania nabywający zamierza osiągnąć – z uwzględnieniem akcji spółki posiadanych bezpośrednio i pośrednio przez nabywającego – do 100 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu potrwa od 12 listopada do 11 grudnia 2019 roku.

Wzywający informował, że zamierza pozostać długoterminowym inwestorem spółki Orzeł Biały i koncentrować swoje działania na optymalizacji jej działalności operacyjnej i finansowej.

Z informacji na stronie internetowej spółki wynika, że wśród akcjonariuszy z powyżej 5 proc. ogólnej liczby głosów jest OFE PZU "Złota Jesień", które ma akcje stanowiące 11,2 proc. kapitału zakładowego i głosów na WZ. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki