Nowy właściciel Radia Zet już w grudniu

Grupa Eurozet, w której znajduje się między innymi Radio Zet, została wystawiona na sprzedaż przez jej obecnego właściciela, Czech Media Invest. Najbardziej prawdopodobnym kupcem konglomeratu zostanie PMPG Polskie Media, czyli obecny właściciel tygodnika "Wprost".  

(theta)

Czeski koncern mediowy zakupił Eurozet w marcu bieżącego roku od francuskiego Lagardere, za co zapłacił 73 mln euro. Zaledwie po paru miesiącach Czesi zdecydowali się jednak sprzedać całą Grupę. Do przetargu zgłosiła się Agora i PMPG Polskie Media. Jak podają Wirtualnemedia.pl, Czech Media Invest uznało propozycję wystawioną przez PMPG za bardziej atrakcyjną, przez co transakcja może zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. Udziałowcy Polskich Mediów nie komentują jednak sprawy. 

Oprócz Radia Zet do Grupy Eurozet należą takie rozgłośnie, jak: Chillizet, Antyradio, Radio Plus i Meloradio. PMPG z kolei działa przede wszystkim w branży prasowej, nie mając doświadczenia w segmencie radiowym. Firma planuje wkroczenie na rynek nieruchomości, nigdzie nie zapowiadała jednak rozwoju w kierunku mediów radiowych. Drugi uczestnik przetargu, czyli Agora, jest właścicielem takich rozgłośni, jak Tok FM, Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda. 

Według Millward Brown, Radio Zet jest obecnie drugim najlepiej słuchalnym radiem w Polsce, a to oznacza, że przejęcie Grupy Eurozet może mieć duży wpływ na układ sił rynku medialnego w Polsce.

KS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
15 18 aerk

Jesli kupią to polskie media czy Agora to dalej radio ZET będzie tylko organem PO. zero niezależności.

! Odpowiedz
49 33 jes

Dobrze, że Lux Veritas nie startuje do zakupu bo musielibyśmy się wszyscy zrzucić na zakup.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.