REKLAMA

Nowy właściciel Radia Zet już w grudniu

2018-12-03 12:15
publikacja
2018-12-03 12:15

Grupa Eurozet, w której znajduje się między innymi Radio Zet, została wystawiona na sprzedaż przez jej obecnego właściciela, Czech Media Invest. Najbardziej prawdopodobnym kupcem konglomeratu zostanie PMPG Polskie Media, czyli obecny właściciel tygodnika "Wprost".  

fot. theta / / theta

Czeski koncern mediowy zakupił Eurozet w marcu bieżącego roku od francuskiego Lagardere, za co zapłacił 73 mln euro. Zaledwie po paru miesiącach Czesi zdecydowali się jednak sprzedać całą Grupę. Do przetargu zgłosiła się Agora i PMPG Polskie Media. Jak podają Wirtualnemedia.pl, Czech Media Invest uznało propozycję wystawioną przez PMPG za bardziej atrakcyjną, przez co transakcja może zostać zrealizowana jeszcze w tym roku. Udziałowcy Polskich Mediów nie komentują jednak sprawy. 

Oprócz Radia Zet do Grupy Eurozet należą takie rozgłośnie, jak: Chillizet, Antyradio, Radio Plus i Meloradio. PMPG z kolei działa przede wszystkim w branży prasowej, nie mając doświadczenia w segmencie radiowym. Firma planuje wkroczenie na rynek nieruchomości, nigdzie nie zapowiadała jednak rozwoju w kierunku mediów radiowych. Drugi uczestnik przetargu, czyli Agora, jest właścicielem takich rozgłośni, jak Tok FM, Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda. 

Według Millward Brown, Radio Zet jest obecnie drugim najlepiej słuchalnym radiem w Polsce, a to oznacza, że przejęcie Grupy Eurozet może mieć duży wpływ na układ sił rynku medialnego w Polsce.

KS

Źródło:
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (2)

dodaj komentarz
aerk
Jesli kupią to polskie media czy Agora to dalej radio ZET będzie tylko organem PO. zero niezależności.
jes
Dobrze, że Lux Veritas nie startuje do zakupu bo musielibyśmy się wszyscy zrzucić na zakup.

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki