Nowy rolls-royce phantom debiutuje w Polsce

Nowy rolls-royce phantom zadebiutował w Polsce. Flagowy model brytyjskiego producenta luksusowych aut został pokazany w warszawskiej restauracji Genesis niedługo po jego światowej premierze w Londynie. O projekcie samochodu oraz warstwie technologicznej opowiadał Henry Cloke projektant Rolls-Royce Motor Cars.

(BMW)

Nowy phantom oferuje widowiskowe założenie personalizacji w ramach programu Bespoke. To The Gallery" (Galeria") będąca całkowicie nową koncepcją luksusu, po raz pierwszy od 100 lat w inny sposób wykorzystująca deskę rozdzielczą. Właściciele samochodu będą teraz mogli zamówić wybrane przez siebie dzieło sztuki, które zostanie umieszczone w ich nowym phantomie i przykryte taflą szkła na całej szerokości tej przestrzeni.

"Phantom jest rozpoznawalną legendą, która zajmuje własne miejsce w gwiazdozbiorze luksusu", powiedział Peter Shoppmann, Regional Director of Rolls-Royce Motor Cars podczas prezentacji modelu i dodał: "Każdy z naszych klientów- koneserów prawdziwego luksusu - pytał o samochód, który mógłby być jeszcze bardziej zindywidualizowany, uszyty na ich miarę. Tak więc z dumą prezentujemy nowego phantoma jako nowoczesne, a przy tym ponadczasowe arcydzieło, które może być tak unikalne, jak linie papilarne jego właściciela."

Nowy phantom to współczesny design. Wykonana z aluminium konstrukcja nowego phantoma, zwana Architekturą Luksusu, jest lżejsza, sztywniejsza, cichsza i bardziej zaawansowana technologicznie. Lata prac nad modelem zagwarantowały, iż kształt i proporcje podkreślają rodowód rolls-roycea, wynosząc jednocześnie doznania z jazdy na zupełnie nowy poziom, nazwany "Magic Carpet Ride" ("przejażdżką latającym dywanem").

Samochód został wyposażony w całkowicie nowy silnik V12 twin-turbo o pojemności 6,75 litra. Inżynierowie zastosowali system Satellite Aided Transmission, napęd na tylną oś oraz mnogość innych rozwiązań technologicznych, które zapewniają łatwość korzystania z samochodu. Nowy phantom jest najbardziej zaawansowanym technologicznie rolls-roycem w historii marki. Od chwili, gdy Sir Henry Royce zaprezentował światu phantoma w 1925 roku, model ten został przez znawców okrzyknięty najlepszym samochodem świata. W efekcie, przez ostatnie 92 lata, towarzyszył wpływowym i posiadającym władzę kobietom i mężczyznom w najważniejszych momentach historii.

(BMW)

Jednym ze słynnych polskich właścicieli phantoma był generał Władysław Sikorski, premier rządu RP na uchodźstwie podczas II wojny światowej. Otrzymał swój zindywidualizowany egzemplarz phantoma III w 1937 roku w Warszawie, by potem zabrać go ze sobą do Szkocji. Ten wyjątkowy samochód jest obecnie częścią kolekcji Lorda Bamforda z Gloucestershire w Anglii.

Piotr Fus, współwłaściciel salonu Rolls-Royce Motor Cars Warsaw, powiedział: "Od momentu wprowadzenia na rynek ponad 90 lat temu, samochód ten reprezentuje wszystko, co najlepsze dla naszej marki. Mając w pamięci te wszystkie słynne osoby, które podróżowały phantomem, jestem zachwycony widząc najnowsze wcielenie tego legendarnego modelu tu, w Warszawie."

Źródło: BankierPress
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl