REKLAMA

Nowe akcje Deutsche Banku w promocji. Obniżka o 35 proc.

2017-03-20 07:34
publikacja
2017-03-20 07:34

Deutsche Bank, poszukując 8 mld euro dodatkowego kapitału z emisji akcji, zapowiedział 35-procentową obniżkę względem rynkowej ceny z ubiegłego tygodnia. Do sprzedaży trafi prawie 700 milionów nowych akcji.

fot. Kai Pfaffenbach / / Reuters

W niedzielę w oficjalnym stanowisku zapowiedziano, że cena nowych akcji będzie o 35 proc. niższa od ceny zamknięcia z piątkowej sesji giełdowej czyli 17,86 euro – po obniżce stawka wynosi 11,65 euro. Bloomberg donosi, że względem pierwszego ogłoszenia Deutsche Banku o tych planach cena akcji banku jest o 41 proc. niższa.

Z emisji nowych akcji dotychczasowi udziałowcy będą mogli skorzystać na zasadzie prawa do zakupu jednej nowej akcji za każde dwie już posiadane. Sprzedaż zostanie uruchomiona jutro – we wtorek 21 marca 2017 roku i potrwa do 4 kwietnia. Będzie to czwarta emisja akcji w celu zwiększenia kapitału własnego banku od 2010 roku.

W wyniku dodatkowej emisji, liczba akcji Deutsche Banku w obiegu zwiększy się o 50 proc. Dodatkowy kapitał ma być pozyskany także ze sprzedaży działu zajmującego się zarządzaniem aktywami. Ma zostać sprzedany podczas IPO w ciągu najbliższych dwóch lat i dokapitalizować Deutsche Bank dodatkowymi 2 mld euro. 

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~arcybiskup
Kościół katolicki włącza się aktywnie w proces wzmacniania Europy. Właśnie rozpoczęto proces beatyfikacyjny Roberta Schumana nazywanego "ojcem Europy". Był on współtwórcą koncepcji powołania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, protoplasty Unii Europejskiej a teraz zostanie wyniesiony na ołtarze. Nie Kościół katolicki włącza się aktywnie w proces wzmacniania Europy. Właśnie rozpoczęto proces beatyfikacyjny Roberta Schumana nazywanego "ojcem Europy". Był on współtwórcą koncepcji powołania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, protoplasty Unii Europejskiej a teraz zostanie wyniesiony na ołtarze. Nie wiem czy śmiać się czy płakać?

Czy to co się dzieje w sektorze bankowym europy ma z tym jakiś związek?
~Rudolf
Upudrowali trupa i chcą na tym zarobić .
~jan
A gdzie mogę te akcje kupić?
~Ewww
Promocja na DB. To tak jak prostytutka w promocji daje hiv.
~kasa_z_nikąd
Cała euro-gospodarka to już przekręt wszechczasów. Akcje tego banku na pewno się sprzedadzą podstawionym przez EBC podmiotom, gdyby nikt nie chciał kupić. Konserwacja euro-bankruta über alles.
~jps25
Toż to lepsza bańka niż Amber Gold i Bagsik razem wzieci!
Za 2-3 lata z tego banku zostaną zgliszcza...
~marco
Po emitować nowe akcje? Ściągnie się kasę z kredytobiorców w Polsce.
~goldman
TAKIE SPOLKI JAK TEN NIEMIECKI BANK UNICREDIT ,BANKIA TO SA PRZYKLADY JAK MOZNA INWESTOROW OSZUKIWAC 4 EMISJA W CIAGU 7 LAT MARIANO PREMIER PARTI LUDIOWEJ W HISZPANI JESZCZE BARDZIEJ OSZUKAL EMITUJAC AKCJE BANKRUTA I SPRZEDAL JE LUDZIOM A POTEM WYGRAKL WYBORY
~zbyszek
8 mld euro to już ładna linia kredytowa. EBC rzuci się na akcje :)
~popo
tajtanik ;)
mozna jeszcze sie zalapac

Powiązane: Problemy europejskich banków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki