REKLAMA

Novitus zawarł umowę kupna za ponad 16 mln zł

2010-01-29 15:47
publikacja
2010-01-29 15:47
Novitus zawarł umowę kupna zorganizowanej części przedsiębiorstwa od spółki Comp za ponad 16 mln zł - poinformował Novitus w komunikacie.

"Przedmiotem umowy jest nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa Spółki Comp SA, prowadzącej działalność pod firmą Comp SA Oddział w Warszawie - Centrum Systemów Sprzedaży, ul. Jagiellońska 78, stanowiącej wyodrębniony i samobilansujący się oddział sprzedającego i prowadzącej działalność polegającą na świadczeniu usług integratora technologicznego dla systemów sprzedaży" - napisano w raporcie.

Transakcja, której wartość wynosi 16,04 mln zł, ma być finansowana ze środków własnych Novitusa.

Comp jest akcjonariuszem Novitusa - ma ponad 46,04-proc. udział w kapitale zakładowym spółki. Novitus z kolei ma 8,7-proc. udział w kapitale zakładowym Compa.

"Nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa ma na celu koncentrację w ramach spółki aktywów wykorzystywanych do obsługi klientów z sektora handlu i usług. Dotychczasowa działalność gospodarcza nabywanej części przedsiębiorstwa, polegająca na świadczeniu usług integratora technologicznego dla systemów sprzedaży, będzie kontynuowana w ramach Novitus SA" - napisano w komunikacie.

"Zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa umożliwi dalszy rozwój spółki jako dostawcy nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań dla klientów sieciowych sektora handlu i usług w zakresie oprogramowania i usług integracji systemów. Rozszerzona oferta w tym zakresie i zwiększenie skali działalności spółki umożliwią kompleksową obsługę dużych klientów sieciowych z sektora handlu i usług (m.in. sieci stacji paliw)" - podał Novitus.

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki