REKLAMA
WAŻNE

Novak Djokovic właścicielem 80 procent akcji firmy pracującej nad lekiem na COVID-19

2022-01-19 19:48
publikacja
2022-01-19 19:48
Novak Djokovic właścicielem 80 procent akcji firmy pracującej nad lekiem na COVID-19
Novak Djokovic właścicielem 80 procent akcji firmy pracującej nad lekiem na COVID-19
fot. Steven Paston / / PA Images

Słynny serbski tenisista Novak Djokovic jest właścicielem 80 procent akcji w duńskiej firmie biotechnologicznej QuantBioRes, która zajmuje się m.in. opracowaniem leku na COVID-19 - poinformował jej dyrektor generalny Ivan Loncarevic.

Jak przekazał, lider światowego rankingu tenisistów głównym udziałowcem został w czerwcu 2020 roku. Nie zdradził jednak kwoty, jaką Serb zainwestował w firmę.

Według Loncarevica, QuantBioRes zatrudnia nieco ponad 10 naukowców pracujących w Danii, Australii i Słowenii, którzy obecnie zajmują się opracowaniem skutecznego leku na COVID-19, który jednak nie będzie szczepionką.

Lek ma bazować na peptydach, naturalnych związkach chemicznych, które powstrzymywać będą koronawirusa przed infekowaniem komórek ludzkich. Firma planuje, że latem w Wielkiej Brytanii rozpocznie badania kliniczne.

Reuters zwrócił się do rzecznika Djokovica z prośbą o komentarz, ale ten nie odpowiedział.

Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych tenisistów w historii był przez kilkanaście dni bohaterem zamieszania w związku z anulowaniem jego wizy do Australii jako osoby niezaszczepionej przeciw COVID-19. Ostatecznie po decyzji australijskiego sądu najwyższego w niedzielę został deportowany, co uniemożliwiło mu występ w trwającym w Melbourne pierwszym w tym roku turnieju Wielkiego Szlema.(PAP)

Źródło:PAP
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (11)

dodaj komentarz
petrolnuts
No to już wiemy dlaczego Big Pharmie tak zależy, żeby go zniszczyć.
dididif
Chiński wirus charcha "kontrolującym" pekińczyka komuszkom z Brukseli i ich służalczykom (rządy krajów EU) na kłamliwe ryje. Komuszki, skoro mamy epidemię wyznakowanych, i straciliście kontrolę, której nigdy nie mieliście, to może jesteście zbędni? Tak się pytam, nie żebym podważał zielono-komunistyczny "ład konstytucyjny" Chiński wirus charcha "kontrolującym" pekińczyka komuszkom z Brukseli i ich służalczykom (rządy krajów EU) na kłamliwe ryje. Komuszki, skoro mamy epidemię wyznakowanych, i straciliście kontrolę, której nigdy nie mieliście, to może jesteście zbędni? Tak się pytam, nie żebym podważał zielono-komunistyczny "ład konstytucyjny" w Europie i na świecie.
innowierca
Media to jednak maja "pandemiczne zniwa" zniwa dzieki Covidowi.W czym problem??. Lekarze tez sie nie szczepia a wstrzykuja i zalecaja szczepionke pacjentom. Okazalo sie tez, ze wsrod plaskoziemcow i antyszczepow mamy wybitnych sportowcow ::)) jak tez doktorow i ludzi nauki gdyby troche poszperac glebiej ::))
pstrzezek
Media mają żniwa na każdym temacie który jest kontrowersyjny. Im wieksza polaryzacja tym większy ruch w interesie. FB i Google zacierają recę jak szczepy i antyczepy obrzucają się gó..nem
proanty
Niestety nie masz racji. Lekarze szczepią się jeszcze bardziej niż reszta. I za jakis czas nie będzie komu leczyć
innowierca odpowiada adamii
No wlasnie. Przeciez to wybitny sportowiec i biznesmen-inwestor, a do tego plaskoziemca i antyszczep ::))
pstrzezek odpowiada adamii
Jak to czemu? Dodaj 2 do 2. Niby nie wierzy ale inwestuje w temat w który rzekomo nie wierzy
dziwne odpowiada pstrzezek
Nie wierzy w durne "szczepionki" o wątpliwym działaniu, dopuszczone do użytku warunkowo, wciskane ludziom na siłę, dlatego inwestuje w lek. Czego tu nie rozumiesz?

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki