Nordea i Scandia wycofują się z Polski

Największa skandynawska grupa, Nordea Bank Sweden, planuje wycofać się z działalności w Polsce, wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

Najpierw pojawiły się pogłoski o sprzedaży samego Nordea Banku, ale według ustaleń gazety Skandynawowie chcą sprzedać wszystkie polskie spółki: bank, firmę leasingowo-faktoringową, towarzystwo ubezpieczeń na życie i fundusz emerytalny.

Banki zwalniają i likwidują oddziały
» Banki zwalniają i likwidują oddziały

Nie wiadomo czy polska część grupy będzie sprzedawana w całości, czy zostanie podzielona na część bankową i ubezpieczeniową. Według szacunków "Rz" cała grupa może być warta od 2,8 do 4,3 mld zł.

Na rynku spekuluje się, że przejęciem Nordea Banku może być zainteresowany PKO BP.

Więcej: http://www.rp.pl (PAP)

mp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~he,he

NAKRADLI odpowiednią kasę !!!! i się wycofują aby ich PROKURATOR nie chycił ....
Kij im w... powiedzmy w oko, żeby brzydkich słow nie używać !

! Odpowiedz
0 0 ~mawojtas

Hurra! Nareszcie Oszuści ze Scandii wyniosą się do domu oszukiwać swoich. Po 7 latach inwestowania moich pieniędzy oddali mi połowę. I nie można sięu nich doprosić o rozliczenie. Dla mnie Scandia = banda oszustów.

! Odpowiedz
0 0 ~CLOE

JESTEM ZADOWOLONA ŻE REZYGNUJĄ , MAMY DOBRE SWOJE BANKI Z GWARANCJAMI PAŃSTWA. POZATYM CZY NIE ZA WIELE TYCH BANKÓW JEST W POLSCE OBCYCH HMMMM

! Odpowiedz
0 0 ~Malt

Na Sybir

! Odpowiedz
0 0 tadeuszpolski

Wycofuja sie z Polski nie placac zadnych podatkow! A co bedzie z ich lkientami, ktorzy im zaufali i zdeponowali u nich swe oszczednosci? Czy to nie bedzie podobnie jak na Cyprze? Caly ich zysk zostanie wyprowadzony z Polski i to legalnie! Watpie aby NBP ich kupilo.

! Odpowiedz
0 0 ~frajerów ni ma ?

damy radę. Spoko. Polacy już wiedzą jaka jest różnica jeśli chodzi o koszt kredytu - wszędzie powinny być raty malejące ( !!! ), ale z reguły wciskają raty równe ( bo innych nie ma ! ) - a raty równe to jest " rozbój " w biały dzień ( koszt kredytu jest droższy nawet do 20 % !!! )

! Odpowiedz
0 0 ~lop

Nordea jak szalona rozdawała kredyty frankowe - pewnie czują co się święci jak kurs osiągnie 5 zł albo stopy libor osiągną poziom 3% a to jest chyba nieuniknione i chcą się pozbyć toksycznych kredytów.

! Odpowiedz
0 0 ~PM

Bardizej martwi och koszt rolowania CHF, niż to po jakim kursie będą spłacą kredytobiorcy. Do tego Nordea (w odróżnieniu choćby od Polbanku, PKO BP, czy Millenium) miała rygorystyczną politykę kredytową.

! Odpowiedz
0 0 ~lop odpowiada ~PM

Restrykcyjną ? - bujda na resorach, mój brat wziął kredyt w CHF na 100% wartości mieszkania plus na cel dowolny 120 tyś zł. Czyli dostał kredyt na ok 130 % wartości mieszkania a nie zarabiał 50 tyś (pracuje w straży pożarnej) że bank tak poszedł na luzie a zdolność kredytowa była naciągana na styk.
Jeżeli dawali tak wszystkim to się nie dziwię że uciekają bo przy dzisiejszym kursie przy spadkach cen nieruchomości kredyt jest z reguły większy niż wartość nieruchomości i obawiając się o to jak kredytobiorcy zaczną się wykładać to nie odzyskają tego co pożyczyli więc ucieczka z polski jest w jakimś stopniu i tym spowodowana.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~obi odpowiada ~PM

Oby się zmieniło na leprze ten bank jest chory, więcej pracowników niż klientów to musi przynosić straty, które rekompensują sobie na klientach za różnego rodzaju opłaty itp.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne