REKLAMA

Noble Securities obniżył rekomendację dla CD Projektu

2021-04-13 14:12
publikacja
2021-04-13 14:12
fot. Stanisic Vladimir / Shutterstock

Analitycy Noble Securities, w raporcie z 8 kwietnia, obniżyli rekomendację dla CD Projektu do "redukuj" z "kupuj" oraz ceną docelową akcji do 172,22 zł 388,49 zł wcześniej.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 183 zł. We wtorek o godz. 14.00 jedna akcja spółki kosztuje 186,44 zł.

"Znaczny spadek zarówno liczby graczy w Cyberpunka, jak i ocen gry na Steam, niepokojące szacunki sprzedażowe M Science, rezygnacja z płatnego produktu Cyberpunk Multiplayer oraz brak wyraźnych triggerów wzrostowych wskazanych przez zarząd w nowej strategii spółki skłania nas do skorygowania założeń dotyczących prognozowanych wyników. W efekcie obniżamy prognozowany wolumen sprzedaży gry z 10,4 mln do 3 mln egzemplarzy w roku 2021 r., z 56,1 mln egzemplarzy w całym cyklu życia gry do 29,2 mln oraz redukujemy o 50 proc. prognozowany wolumen sprzedaży dwóch prognozowanych płatnych DLC" - napisano w raporcie.

W ocenie analityków niepokojące są szacunki sprzedaży Cyberpunka. Według raportu firmy M Science, Cyberpunk mógł sprzedać się w pierwszym kwartale 2021 r. w liczbie ok. 600 tys. egzemplarzy. Jedyne oficjalne dane podane przez spółkę dotyczą sprzedaży do 20 grudnia w wysokości ponad 13 mln egzemplarzy.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji, której autorem jest Maciej Kietliński, nastąpiło 8 kwietnia o godz. 17.15.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami.(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

38983791_CD Projek_Rekomendacja_ NS_disclaimer.pdfpdf
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
Hahaha, nieźli "analitycy". Najpierw wyceniali na 388 a teraz nagle na 172. Tak szacować to szympans potrafi. Niestety takie pseudowanalizy są chyba jakoś wiążące dla funduszy np emerytalnych, które za sprawą takich psudoanaliz trwonią nasze pieniądze emerytalne.
ssalsa
Czy Noble moze potwierdzić ile ma na swoich plecach lub swoich klientów krotkich pozycji i jak wyliczyl tak dokładnie cene docelową...?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki