REKLAMA

Nietypowe przedmioty, które można wziąć w Polsce w leasing

Katarzyna Rostkowska2017-01-20 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2017-01-20 06:00

Leasing najczęściej kojarzony jest ze środkami transportu oraz maszynami przemysłowymi. Firmy chętnie leasingują samochody osobowe bądź ciężarowe na potrzeby prowadzonej działalności. Jest to na tyle popularna forma finansowania, że każdy pewnie się z nią spotkał, ale nie każdy wie, jakie jeszcze sprzęty można wyleasingować.

Przedsiębiorstwa, które chcą skorzystać z leasingu, praktycznie nie mają ograniczeń co do sprzętu, jaki jest oferowany na rynku. Wystarczy tylko znaleźć firmę leasingową, która zdecyduje się na realizację transakcji. Jeszcze parę lat temu sytuacja kształtowała się inaczej. Leasing oferowano wyłącznie na określone grupy przedmiotów, m.in. środki transportu, maszyny, nieruchomości, które cechowała duża zbywalność na rynku i niska utrata wartości w czasie. Wraz z rozwojem rynku finansowego oraz rosnącym zapotrzebowaniem klientów, zaczęto rozszerzać wachlarz oferty leasingowej. Obecnie klient przedstawia swoje potrzeby, licząc, że instytucje finansowe dopasują ofertę do przedstawionych przez niego wymagań. Doszliśmy do momentu, w którym zakres leasingu obejmuje cały majątek ruchomy i nieruchomości.

Sprzęt komputerowy i oprogramowanie

Sprzęt IT zdobył dużą popularność jako przedmiot transakcji leasingowych. Jest to spore udogodnienie dla nowych firm, które nie posiadają środków pieniężnych ani zdolności kredytowej na sfinansowanie sprzętu niezbędnego do ich rozwoju. Wysokie ceny sprzętu komputerowego, zaplecza informatycznego, jak i dodatkowego wyposażenia IT tj. drukarek, kopiarek, skanerów czy faksów, wpływa na zainteresowanie ofertą leasingową, która umożliwia wymianę przestarzałego sprzętu na nowy, a także doposażenie stanowisk.

iPhone'y, MacBooki, tablety, laptopy

Obok stacjonarnego sprzętu IT, iPhone'y oraz tablety są niesłychanie popularne w związku z dynamicznym rozwojem rynku urządzeń mobilnych. Właściciele firm, doradcy finansowi, przedstawiciele handlowi nie wyobrażają sobie bycia offline. W związku z tym zaopatrują się w sprzęt nie tylko niezbędny, ale również bardzo praktyczny. Zamiast jednorazowego wydatku, firmy mogą zdecydować się na uiszczanie miesięcznej raty w ramach umowy leasingowej.

Sprzęt gastronomiczny

Rozwijając biznes gastronomiczny również można liczyć na wsparcie leasingiem. W ramach leasingu firma może zaopatrzyć się w sprzęt kuchenny tj. lodówki, zmywarki, okapy, piekarniki, specjalistyczne naczynia do gotowania, kostkarki do lodu, ekspresy do kawy, filtry do wody, jak i również witryny chłodnicze czy lady.

Meble

Stoły i krzesła, a nawet wygodna sofa do biura? Żaden problem. Meble biurowe, wyposażenie szkół oraz restauracji można również nabyć w formie przedmiotów leasingowanych. Firmy mają możliwość nadążania za zmieniającą się modą oraz gustami klientów, unowocześniając swój wystój, a tym samym wizerunek w dogodnej dla siebie chwili.

Wyposażenie warsztatu, myjni czy stacji kontroli pojazdów

W ofercie leasingowej znajdą również coś dla siebie właściciele warsztatów samochodowych, stacji kontroli pojazdów oraz myjni. Posiadają możliwość nabycia specjalistycznych maszyn, podnośników, wyważarek do kół oraz innych urządzeń niezbędnych do prowadzenia biznesu.

Sprzęt audio, głośniki, telewizory, ekrany LED

Jeśli do prowadzenia działalności firma potrzebuje nabycia sprzętu audiowizualnego, może pomyśleć o sfinansowaniu go leasingiem. Stanowi to duże ułatwienie m.in. w branży hotelarskiej. Wyposażenie pokoi hotelowych to już nie tylko stoły, krzesła i łóżko. Wzrost standardów wymusza ciągłą modernizację. Obecnie klienci korzystający z usług hotelarskich w swoich pokojach mają dostęp do co najmniej telewizora, radia czy internetu.

Sprzęt kosmetyczny, kosmetyczno-medyczny i fitness

Na rynku usług kosmetologia zajmuje wysoką pozycję. Salony kosmetyczne, fryzjerskie, manikiurzystki dostępne są prawie na każdym rogu. Chętnie z nich korzystamy, wiedząc, że wraz z rozwojem branży zaopatrują się w coraz to nowszy sprzęt. Podobnie jest z wyposażeniem siłowni. W związku z ich rosnącą podażą muszą walczyć o klienta, dopasowując ofertę do jego potrzeb. I tu leasing stanowi bardzo wygodne rozwiązanie. Przestarzały oraz zużyty sprzęt może zostać wymieniony w ramach transakcji leasingowej.

Sprzęty wielkogabarytowe: samoloty, statki, wozy strażackie

Podatkowe zalety leasingu oraz możliwość lepszego zarządzania przepływami gotówki, sprawiają, że taką formą finansowania zainteresowane są również samorządy, gminy, zakłady opieki zdrowotnej oraz przedsiębiorstwa państwowe. W ramach leasingu zaopatrzenie się w sprzęt wodny, kolejowy czy nawet samolot nie stanowi żadnego problemu. Rynek daje również możliwość nabycia w takiej formie ambulansów, radiowozów policyjnych oraz wozów strażackich.

Warto pytać o leasing

Firmy, które posiadają pomysł na rozwój prowadzonej działalności, jak i również jednostki, które dopiero tworzą biznesplan, powinny prześledzić oferty leasingowe dostępne na rynku. Może się okazać, że sprzęt, którego poszukują, jest dostępny w leasingu i wystarczy przejść przez nieskomplikowane procedury, aby go nabyć.

Podsumowując - wyleasingować można generalnie wszystko, co stanowi majątek ruchomy i nieruchomości. Jedynym utrudnieniem może być wybór instytucji finansowej, która będzie specjalizować się w leasingu danego rodzaju sprzętu. Pomocne mogą okazać się informacje zawarte na stronach internetowych firm bądź kontakt z przedsiębiorstwami zajmującymi się pośrednictwem w zawieraniu umów leasingu. Najprostszym jednak rozwiązaniem może okazać się rozmowa z dostawcą wybranego sprzęty lub sprzedawcą. Niejednokrotnie zostaniemy pozytywnie zaskoczeni informacją, że firma, której sprzętem jesteśmy zainteresowani, posiada możliwość jego zakupu w formie leasingu.

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (19)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~silvio_gesell
Niskie stopy procentowe powodują rozwój leasingu. I bardzo dobrze bo leasing zachęca do produkowania dóbr o wysokiej trwałości. Czekam na żarówki brane w leasing o trwałości 30 lat.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Hektor
Poszukuję kontaktu do firmy która jest w stanie wziąć w leasing kombajn kopalniany. Heco@onet.pl
~lek
Jak kupisz auto za gotówkę to możesz amortyzować tylko do wartości 20 tys Euro czyli ok 85 tys zł
Jak weźmiesz JEEPA za 250 tys w lesingu to wszystkie raty możesz zamortyzować
Reasumujac auto poniżej 20 tys za gotówkę
Auto bardzo drogie w leasing i wtedy skorzystasz z ulgi podatkowej od całej wartości leasingu
~BOSS
Jeżeli możesz kupić za gotówke,
nigdy nie wchodź w leasing,
środek np. pojazd nie jest twój, nie ty o nim decydujesz, płacisz ubezpieczenie wg. umowy ramowej, a nie swojej flotowej, jezeli chcesz zmienić to musisz łaskawych państwo błagać o wyrażenie zgody i zapłacić 300 zł za aneks, za każda pierdołe im
Jeżeli możesz kupić za gotówke,
nigdy nie wchodź w leasing,
środek np. pojazd nie jest twój, nie ty o nim decydujesz, płacisz ubezpieczenie wg. umowy ramowej, a nie swojej flotowej, jezeli chcesz zmienić to musisz łaskawych państwo błagać o wyrażenie zgody i zapłacić 300 zł za aneks, za każda pierdołe im płaćić nie mówiac o problemach przy ew. naprawie po wypadku

5 lat amortyzacji to nie jest problem i jest dużo taniej
pozdrawiam wszystkich z gotówką
~Krisss
Mądrości to w tym wywodzie tyle co w gęsim penisie smalcu
~BOSS odpowiada ~Krisss
Są dwa wyjścia;
albo jesteś z branży leasingowej
albo jesteś dawcą kapitału
~Rooo odpowiada ~Krisss
Ma racje. Nawet kredyt jest bardziej bezpieczny. Szczególnie gdy pojawią się problemy typu samochód do kasacji a zostało 5rat z 36ciu. Przy kredycie ubezpieczenie zaspokoi niespłaconą część a reszta zostaje w reku właściciela. Przy leasingu - nie ma samochodu nie ma leasingu a wypłatę ubezpieczenia zgarnia firma Ma racje. Nawet kredyt jest bardziej bezpieczny. Szczególnie gdy pojawią się problemy typu samochód do kasacji a zostało 5rat z 36ciu. Przy kredycie ubezpieczenie zaspokoi niespłaconą część a reszta zostaje w reku właściciela. Przy leasingu - nie ma samochodu nie ma leasingu a wypłatę ubezpieczenia zgarnia firma leasingowa.
czelsi_01 odpowiada ~Rooo
Leasing jest wygodny i nic poza tym.

Przeszedłem 2 leasingi aut i było za każdym razem inaczej. Nowe BMW psuło się co 2 dni i pomimo wszelkich bajerów w umowie - ochrona prawna etc. nigdy sprawy nie załatwiłem po swojej myśli. Na koniec prawnik mi powiedział wprost, że nie będzie występował przeciwko swojemu
Leasing jest wygodny i nic poza tym.

Przeszedłem 2 leasingi aut i było za każdym razem inaczej. Nowe BMW psuło się co 2 dni i pomimo wszelkich bajerów w umowie - ochrona prawna etc. nigdy sprawy nie załatwiłem po swojej myśli. Na koniec prawnik mi powiedział wprost, że nie będzie występował przeciwko swojemu chlebodawcy.

Nie przekreślam leasingu ale moim zdaniem trzeba uważać.

Powiązane: Leasing

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki