REKLAMA

Nietrafiony prezent przekaż WOŚP

2011-12-29 14:00
publikacja
2011-12-29 14:00
Grudzień to czas obdarowywania się prezentami. Nie zawsze jednak obdarowujący trafia w gust obdarowywanego. Prawie każdy z nas, co roku, patrząc na upominki, które otrzymał na Gwiazdkę znajdzie coś, co zupełnie nie trafiło w jego gusta.

Prezenty w założeniu, mają sprawiać radość. Mają być wyrazem sympatii, radości i dobroci. Czasami jednak okazuje się, że zupełnie nie spełniają oczekiwań, że są typowym „pudłem”. Nietrafione prezenty zdarzają się każdemu. Co wtedy? Co można zrobić, żeby czerpać radość z gwiazdkowych upominków? Co zrobić z nietrafionym prezentem?

Oddać lub wymienić


Niestety nie jest to takie łatwe, bo sklepy nie mają obowiązku przyjąć towaru. Jeżeli pozwalają nam zwrócić lub wymienić towar, wynika to tylko z ich dobrej woli. Inaczej sprawa wygląda w wypadku zakupów w internecie. Towar zakupiony w sklepie internetowym można, w ciągu 10 dni od momentu otrzymania, odesłać bez podawania przyczyny. Takie rozwiązanie jest najłatwiejsze. Co jednak, kiedy nie można prezentu wymienić?

Przekazać dalej


To, że nam się prezent nie podoba, nie znaczy, że nie będzie się podobał innym. Zastanówmy się, kogo ucieszy nasz nietrafiony prezent i dajmy mu go przy najbliższej okazji. Urodziny, imieniny, parapetówka - okazja zawsze się znajdzie. Może się okazać, że usłyszymy wtedy: „Skąd wiedziałaś? Zawsze o takim czymś marzyłam!”.

Sprzedać


Chyba najpopularniejszy obecne sposób pozbycia się nietrafionych prezentów to sprzedaż. Co roku, tuż po świętach, wzrasta ruch na aukcjach internetowych. Przy wielu aukcjach pojawiają się dopiski „nietrafiony prezent” czy „chybiony prezent” itp. Z takiego obrotu rzeczy najbardziej cieszą się łowcy okazji. Można wtedy kupić wiele interesujących przedmiotów na bardzo atrakcyjnych warunkach. Często sprzedający celowo zaniżają ceny, żeby szybko pozbyć się zalegających prezentów. Jak co roku, Allegro proponuje sprzedaż na swoich aukcjach. Platforma przygotowała dla wszystkich niezadowolonych gwiazdkowymi podarkami specjalną Reselling Machine.

Komentuje Marcin Jabłoński, PayU SA

Serwis aukcyjny WOŚP będzie „grał” do 14 lutego, jest więc jeszcze sporo czasu na wystawienie własnych aukcji, np. z przedmiotami, które okazały się dla nas niezbyt trafnymi świątecznymi prezentami – mówi Marcin Jabłoński z PayU S.A., firmy, która czuwa nad bezpieczeństwem finansowym aukcji WOŚP. – Do zbiórki pieniędzy dla WOŚP można przyłączyć się również kupując dowolny przedmiot od innego użytkownika i zachęcając do tego typu działań znajomych, na przykład na Facebooku.

Jeżeli chcemy skorzystać z okazji, trzeba się pospieszyć. Zazwyczaj tuz po świętach pojawia się najwięcej interesujących przedmiotów w atrakcyjnych cenach. Warto regularnie przeglądać aukcje, bo można naprawdę dużo zaoszczędzić.

Wystawić na charytatywnej aukcji


Zamiast sprzedawać prezent, można go wystawić na aukcji charytatywnej. Święta to czas radości i miłości. Warto zastanowić się, czy nie chcemy podzielić się z innymi szczęściem i dobrocią, która kojarzy się nam ze świętami. Swoim niechcianym prezentem, a właściwie pieniędzmi z jego sprzedaży, możemy sprawić radość innym. Wystawiając je na aukcjach WOŚP mamy pewność, że pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel. W Tym roku Orkiestra zbiera na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków. Do wystawiania aukcji zachęcają przedstawiciele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Osoby, które nie są zadowolone z gwiazdkowych podarunków zachęcamy do przekazywania ich na aukcje WOŚP i tym samym wzięcia udziału w charytatywnej zbiórce pieniędzy. Każda złotówka jest cenna, nie wyrzucajmy więc niechcianych prezentów, one mogą przynieść radość i pomoc innym – mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

Tego typu akcje to doskonała szansa na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Pozbędziemy się zalegających nam prezentów, a jednocześnie pomożemy potrzebującym. Bez problemów i wysiłku możemy pokazać, jak wielkie mamy serce. Że nie są dla nas ważne tylko pieniądze, ale umiemy się dzielić swoim szczęściem z innymi.

Tym sposobem okazuje się, że nietrafiony prezent może dać radość. Nam oraz wszystkim, którzy skorzystają z pieniędzy przekazanych z jego sprzedaży.

PayU
Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: WOŚP

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki