REKLAMA

W Polsce jest 31,5 tys. milionerów. Co szósty z nich to warszawiak

2019-07-11 07:34
publikacja
2019-07-11 07:34

Nierówności dochodowe w Polsce pogłębiają się. Liczba najbogatszych rośnie o jedną czwartą w ciągu roku, a w tym czasie zwiększa się zasięg ubóstwa - informuje w czwartkowym wydaniu "DGP".

fot. Skitterphoto / / Pexels

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", według danych Izby administracji skarbowej najwięcej osób zamożnych, których dochód do opodatkowania w 2018 roku przekroczył milion złotych, rozliczało się na Mazowszu. W Warszawie było to 8600 osób.

"W metropolii warszawskiej PKB na jednego mieszkańca jest ponad dwukrotnie wyższy od średniej krajowej" - czytamy w dzienniku.

"Rozpędzona gospodarka sprzyja bogaceniu się i tak już zamożnych osób, skoro grupa milionerów tak szybko rośnie. W ciągu czterech ostatnich lat zwiększyła się o ponad połowę, bo jeszcze w 2015 r. najbogatszych było nieco ponad 19,5 tys. Dziś to ok. 31,5 tys." - wyjaśnia gazeta.

"Skoro liczba milionerów tak szybko przyrasta, a równocześnie zwiększa się zasięg ubóstwa, o czym przed kilkunastoma dniami informował GUS, to mamy sygnał wskazujący na rosnące nierówności dochodowe" - informuje "DGP".

dma/ mam/

Źródło:PAP
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (10)

dodaj komentarz
prs
Malo.
Bardzo malo.
Powiedzmy ze kraj ma 40 milionow ludzi by latwiej liczyc, powiedzmy tez ze 1%, tak sie przyjmuje, to ludzie zamozni, wiec powinno ich byc 400 tysiecy.
31 tysiecy to mniej niz 0,1% spoleczenstwa.
Widac zatem, ze spoleczenstwo zajmuje sie nie tym co trzeba, malo mysli o kasie, a skoro tak, oznacza to
Malo.
Bardzo malo.
Powiedzmy ze kraj ma 40 milionow ludzi by latwiej liczyc, powiedzmy tez ze 1%, tak sie przyjmuje, to ludzie zamozni, wiec powinno ich byc 400 tysiecy.
31 tysiecy to mniej niz 0,1% spoleczenstwa.
Widac zatem, ze spoleczenstwo zajmuje sie nie tym co trzeba, malo mysli o kasie, a skoro tak, oznacza to ze jest bardzo duzo potencjalnego miejsca wsrod milionerow jak i pracy do wykonania by tam sie dostac.
Dla probujacych wiec, to JEST mozliwe.
specjalnie_zarejstrowany1
Jest duzo wiecej tylko ze nie skladaja PITa
shiver5
Dać ich Szumiemu! I opodatkuje ich na 100% powyżej miliona dochodu a może jak wyobraźnia go poniesie to i od przychodu. W głowach im się poprzewraca od tych pinindzy!
oklahoma_kid
500+ wydatnie sie przyczyni do znacznego poszerzenia (i pogłebienia) biedy za pare, parenascie lat; koszty utrzymania dziecka to wiecej niż 500 zł miesięcznie, a najbardziej rozmnoży sie wartwa biedna (nie mówiąc o tym ze te 500 bedzie zjadac inflacja, a raczej nikt nie bedzie tego rewaloryzował)
carlito1
rewaloryzacja będzie jak pojawi się jakaś konkretna opozycja..... Bo jak na razie to PIS nie ma z kim przegrać,.... :)
szefuf
niestety, obaj macie racje. :(
andregru
We Francji ten socjal to 700zł po przeliczeniu ale jakie tam są zarobki . 500+ powinno być procentem od najniższych zarobków w kraju . We Francji to około 10% a w bogatej Polsce dużo więcej .
carlito1 odpowiada andregru
500 Powinno być właśnie pomocą, a nie sposobem na życie... z 250 czy 300 zł sposobu na zycie nie zrobisz.
potiomkin
Gdyby czekać, aż będzie mnożyć się klasa średnia i wyższa, to Polska dawno by już wymarła. Nie ważne kto się rozmnaża, ważne, żeby wyłowić obiecujące dzieci i pomóc im w rozwoju, bez względu, czy pochodzą z plebsu czy patrycjuszy.
matpoz1
Posługujesz się stereotypami, nikt normalny nie będzie mieć dziecka dla 500 zł, bo utrzymanie jego kosztuje więcej i zajmuję ono mnóstwo czasu. Zobacz sobie na wskaźniki dzietności pomiędzy poszczególnymi regionami w Polsce czy w dużych miastach a na wsi, różnice są kilkuprocentowe, wiec twoje teorie, że biedniejsi Posługujesz się stereotypami, nikt normalny nie będzie mieć dziecka dla 500 zł, bo utrzymanie jego kosztuje więcej i zajmuję ono mnóstwo czasu. Zobacz sobie na wskaźniki dzietności pomiędzy poszczególnymi regionami w Polsce czy w dużych miastach a na wsi, różnice są kilkuprocentowe, wiec twoje teorie, że biedniejsi mają znacznie więcej dzieci są nieprawdziwe.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki