Niemcy zapłacą imigrantom za wyjazd z kraju

Federalne ministerstwo spraw wewnętrznych zamierza płacić dodatkową premię imigrantom, którzy dobrowolnie wyjadą z Niemiec. Dotyczy to wszystkich, zaklasyfikowanych do deportacji, którym odmówiono w azylu - informuje dzisiejszy "Bild am Sonntag".

(fot. Reuters / FORUM)

Obecnie w Niemczech przebywa ponad 115 tys. imigrantów bez prawa pobytu, którym odmówiono azylu. Od 2015 roku z tej grupy wyjechało tylko 19 tys. osób.

MSW, aby zachęcić do dobrowolnego wyjazdu imigrantów z nakazem deportacji, uruchomiło program "Twój kraj. Twoja przyszłość. Teraz". Każdy imigrant, który dobrowolnie zdecyduje się na powrót, otrzyma od państwa dodatkową jednorazową premię w wysokości 1000 euro, maksimum do 3000 euro na rodzinę.

Jak twierdzi "Bild am Sonntag" pieniądze te mają być przeznaczone na zagospodarowanie w przyszłym mieszkaniu. Ponadto już na miejscu będzie otrzymywał dodatek do czynszu przez 12 miesięcy. Projekt ma zacząć obowiązywać od zaraz do 28 lutego 2018 roku. Według wprowadzonych wcześniej przepisów każdy imigrant bez prawa do azylu, który ukończył 12 lat, wyjeżdżając do kraju pochodzenia otrzymuje od państwa 1200 euro.

Każdy, kto zgodzi się na przyjęcie dodatkowej premii musi podpisać dokument, że rezygnuje z podejmowania dalszych kroków prawnych w sprawie ewentualnego zaskarżenia decyzji administracyjnej o odmowie azylu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 46 antybolszewik

Spokojnie. Wyganiają tylko tych, którzy im nie pasują. Przyjęli 1,5 mln i selekcji nie przeszło 115 tys. Jest to stara dobra niemiecka szkoła segregacji.

! Odpowiedz
9 61 pomorzaninm

a tak czasami narzekamy na glupote naszych rzadzacych ... a tu prosze.. :)
zaprosili ugoscili nakarmili wyleczyli i jeszcze musza zaplacic za wyjazd :)

! Odpowiedz
9 12 janusz26904029

Racjonalne działanie, przecież dotyczy tylko tych, którzy nie dostali prawa azylu. Łatwiej, żeby sami się zgłaszali, niż wydawać pieniądze na ściganie.

! Odpowiedz
1 21 samsza

Jak mówił Anioł pakując paczkę dla Kotka i Kołka - "to z mojej krwawicy"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil