REKLAMA
WEBINAR

Niemcy spodziewają się długiego lockdownu

2021-02-04 14:22
publikacja
2021-02-04 14:22

Niemieckie przedsiębiorstwa spodziewają się, że ograniczenia związane z koronawirusem potrwają do połowy września, a normalizacja ich działalności gospodarczej nastąpi dopiero pod koniec 2021 roku - wynika z czwartkowego sondażu instytutu Ifo.

Niemcy spodziewają się długiego lockdownu
Niemcy spodziewają się długiego lockdownu
fot. KAI PFAFFENBACH / / Reuters

Przedsiębiorcy nadal spodziewają się ponad siedmiu miesięcy obowiązywania ograniczeń w życiu publicznym oraz uważają, że ich firmy wrócą do normalności dopiero za ponad 10 miesięcy - podał monachijski naukowy instytut ekonomiczny Ifo. Wskazał przy tym, że liczby te są tylko nieznacznie niższe niż w grudniu.

"Wzrost liczby szczepień nie przyniósł jeszcze decydującego efektu" - ocenił w oświadczeniu szef działu sondaży Ifo Klaus Wohlrabe.

Reklama

Liczba zakażeń koronawirusem w RFN spada, a minister zdrowia Jens Spahn mówi o złagodzeniu ograniczeń pandemicznych jeszcze zimą, bo - jak to ujął - "jako społeczeństwo nie bylibyśmy w stanie poradzić sobie" z dalszym utrzymaniem surowych restrykcji. Sprecyzował, że ma na myśli przede wszystkim szkoły i przedszkola, gdzie w pierwszej kolejności powinno dojść do poluzowania obostrzeń.

10 lutego rząd federalny i rządy krajów związkowych zdecydują, czy przedłużą obecny lockdown w Niemczech, obowiązujący obecnie do 14 lutego. Liczba zakażeń koronawirusem i związanych z infekcjami zgonów w RFN spada. Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie zgłosił w czwartek 14 211 nowych infekcji w ciągu ostatniej doby i 786 zgonów w związku z Covid-19. Dokładnie tydzień temu RKI odnotował 17 553 nowe infekcje i 941 zgonów.

Od początku pandemii zgłoszono w Niemczech 2 252 001 potwierdzonych laboratoryjnie zakażeń koronawirusem i 59 742 zgony osób zainfekowanych. Ok. 1 991 000 zakażonych wyzdrowiało. (PAP)

cyk/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (5)

dodaj komentarz
dmamwas
Czas zaczac likwidowac rzadzacych to i pandemia zniknie!
darius19
tarot pokazał albo objawienia jakies?
samsza
we wrześniu wybory parlamentarne...
zenonn
Ale o tso hodzi?
Już jesienią 2019 ustalono, ze Pandemia1 potrwa do lata 2022.
Potem będzie Pandemia2.
NWO.
innowierca
Nieporozumienie jakies. Pod koniec 2021 roku w okresie swiatecznym rzady planuja przeciez kolejny lockdawn.

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki