REKLAMA

Niemcy rozważają obowiązkowe testy na COVID-19 dla wjeżdżających do kraju

2021-07-27 10:21
publikacja
2021-07-27 10:21
Niemcy rozważają obowiązkowe testy na COVID-19 dla wjeżdżających do kraju
Niemcy rozważają obowiązkowe testy na COVID-19 dla wjeżdżających do kraju
fot. Jarun Ontakrai / / Shutterstock

Federalne Ministerstwo Zdrowia planuje znaczne rozszerzenie obowiązkowych badań na obecność koronawirusa dla podróżnych powracających do Niemiec, niezależnie od tego, z jakiego obszaru i jakim środkiem transportu przybywają - informują we wtorek niemieckie media.

Jak na razie obowiązkowe badania dotyczą tylko pasażerów linii lotniczych oraz osób wjeżdżających do kraju z obszarów wysokiego ryzyka, które nie zostały w pełni zaszczepione przeciwko koronawirusowi lub wyzdrowiały po chorobie Covid-19. Teraz Ministerstwo Zdrowia chce "jak najszybszego rozszerzenia obowiązku badań przy wjeździe" - informuje Funke Mediengruppe.

Rzeczniczka ministerstwa poinformowała, że rząd jest w trakcie koordynowania zaostrzenia przepisów dotyczących podróży. Jak wynika z informacji medialnych, planom Spahna opierała się do tej pory przede wszystkim minister sprawiedliwości Christine Lambrecht.

Według raportu Instytutu Roberta Kocha (RKI), w tygodniach od 21 czerwca do 18 lipca znacznie wzrosła liczba osób zakażonych za granicą. 2402 osoby - około dziesięć procent wszystkich przypadków - zostały zgłoszone jako prawdopodobnie zarażone poza terytorium Niemiec.

Od północy Hiszpania i Holandia są przez Niemcy uznawane za obszary o wysokiej zachorowalności. Oznacza to, że przy wjeździe z tych krajów do Niemiec obowiązują dodatkowe wymagania: każda osoba powracająca do Niemiec z obszaru o wysokiej zachorowalności, która nie została w pełni zaszczepiona lub nie jest ozdrowieńcem, musi przejść dziesięciodniową kwarantannę, ale można ją skrócić poprzez uzyskanie negatywnego wyniku testu po pięciu dniach.

Instytut Roberta Kocha (RKI) poinformował we wtorek o 1545 nowych zakażeniach koronawirusem w ciągu jednego dnia, co oznacza wzrost o 31% w porównaniu z poprzednim tygodniem. Tydzień temu liczba zakażeń w Niemczech wynosiła 1183.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Komentarze (4)

dodaj komentarz
carlito1
Wszyscy szczepionki i szczepionki... ... Że niby na tym kasa jest... Nie , nie prawda... Kasa to jest na właśnie testach ...
warszawyak
Jeśli tak, to szczepienia nie są efektywne !!! Pytanie w jaki sposób będą te testy weryfikowane przez Niemców ?
piwic
O Boże, 1 na 50 000 Niemców zakaził się bezobjawówką, tragedia i musi dojść do szykan.
zenonn
Nieistotne ilości pozytywnie testowanych. Samobójców i topielców więcej niż trupów kowid.
Jest zaraza, będzie lokdałn.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki