REKLAMA

Niedzielski: Za kilka dni ruszy rejestracja na szczepienia osób w wieku 69 lat

2021-03-01 10:08
publikacja
2021-03-01 10:08
fot. Krystian Maj / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Za kilka dni ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 69 lat – zapowiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że od teraz rejestracja będzie uruchamiana dla poszczególnych roczników, a nie dla grup wiekowych.

W rozmowie na antenie Radia Plus Niedzielskiego zapytano o słowa głównego doradcy premiera ds. COVID-19 prof. Andrzeja Horbana, który był pytany w TVN24, czy widzi sens szczepień nauczycieli akademickich.

"Rada Medyczna, nie tylko ja, stoimy na stanowisku, że należy szczepić ludzi starszych. To są ludzie, korzy umierają, jeśli zachorują na COVID-19. Śmiertelność 20-procentowa jest śmiertelnością olbrzymią" – powiedział.

"Chcę uspokoić wszystkich nauczycieli, wykładowców, absolutnie takiej decyzji w tej chwili nie przewiduję" – powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że akcja szczepień pewnie zakończy się w 2 – 3 tygodnie, ponieważ wszyscy chętni są już zgłoszeni i mają wyznaczone terminy.

"W tym sensie nie wyobrażam sobie przerwania procesu szczepienia nauczycieli i to jeszcze w jego połowie czy w trzech czwartych zaawansowania tego procesu" – powiedział.

Podkreślił przy tym, że oczywiste jest, że przy możliwości szczepienia AstrąZeneką osób do 69 lat trzeba skoncentrować się na szczepieniach seniorów.

"Dlatego za chwilę otworzymy nabory, czyli możliwość zgłoszenia dla osób w wieku 69 lat, bo będziemy mieli tutaj takie kohorty roczne, potem oczywiście kolejne (roczniki – PAP) w miarę możliwości" – powiedział.

Dodał, że rozpoczęcie rejestracji 69-latków jest kwestią dni.

"Bo chcielibyśmy ją zakończyć nawet do połowy marca" – powiedział minister.

Zapytany, czy od teraz możliwość zgłoszenia na szczepienie będzie otwarta dla poszczególnych roczników, a nie grup wiekowych, Niedzielski potwierdził. Podkreślił, że liczebność każdego kolejnego rocznika przewidzianego do szczepienia jest coraz większa. (PAP)

Autorka: Sonia Otfinowska

sno/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
ameba1
Sprawdźcie sobie moi drodzy, jak podają szczepionki w Izraelu :) Jest nagranie telefonem jak lekarz udawał, że podaje szczepionkę. W taki sposób to mogą sobie i po 10 razy wszystkich szczepić. Normalnie cyrk na kółkach. Dobrze, że w dzisiejszych czasach ciężko władzy ukryć różne procedery.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jendreka
Co za rewelacyjna wiadomość. Tzn ja poczekam jeszcze prawie rok. To jaki mi dadzą paszport. Czy to znaczy że w tym roku nigdzie nie pojadę? Bo tak się komuś widzi? Konstytucja co ba to?
iluminata
Powinni od razu szczepić ampułką 9mm, zamiast jakieś cackanie w szczepionki z opóźnionym zapłonem. Efekt końcowy ten sam.
darius19
gdzie sie podziali antyszczepionkowcy.Smuteczek. Brakuje mi ich absurdalnych teorii tez spiskowych. A teraz nic??? Pewnie z niecierpliwoscia czekaja na swoja kolejke? Nudno
niedorzeczny
Pierwszeństwo powinny mieć osoby, które najwięcej zapłacą. Wtedy przynajmniej znalibyśmy wartość rynkową tych szczepionek. Ale niestety wolny rynek to rzecz źle widziana w naszym ustroju.
jarunia
jak wyceniasz palącą się oponę na szyji kacyków, wkurw więcej znaczy niż wszystkie pieniądze
jpelerj
Rejestracja na szczepienia jednego rocznika: 69 latków. "Bo chcielibyśmy ją zakończyć nawet do połowy marca"
Podkreślił, że liczebność każdego kolejnego rocznika przewidzianego do szczepienia jest coraz większa."
Czyli najmniej liczny rocznik rejestruje się do połowy marca. To te liczniejsze do
Rejestracja na szczepienia jednego rocznika: 69 latków. "Bo chcielibyśmy ją zakończyć nawet do połowy marca"
Podkreślił, że liczebność każdego kolejnego rocznika przewidzianego do szczepienia jest coraz większa."
Czyli najmniej liczny rocznik rejestruje się do połowy marca. To te liczniejsze do kiedy? Wychodzi na to, że 60-latkowie to już będzie przyszły rok a młodsi pewnie jak osiągną wiek 60+. ROTFL Cały PIS !

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki