REKLAMA

Nie wyobrażamy sobie życia bez smartfona

2018-02-08 10:48
publikacja
2018-02-08 10:48

Aż 95 proc. Polaków deklaruje, że zabiera ze sobą telefon, wychodząc z domu, a ponad połowa (52 proc.) badanych przyznała, że ma telefon pod ręką przez ponad 13 godzin w ciągu doby, wynika z badania "Smart(fonowe) relacje", wykonane przez Ipsos na zlecenie Huawei. Z kolei 43 proc. badanych stwierdziło, że gdy zapomni telefonu, wróci po niego, nawet jeśli będzie oznaczało to spóźnienie do pracy lub szkoły. 

fot. stevanovicigor / / YAY Foto

"Ponad połowa (53 proc.) przyznała, że zabiera go nawet wtedy, gdy wychodzi na chwilę. Z kolei 43 proc. badanych stwierdziło, że gdy zapomni telefonu, wróci po niego - nawet jeśli będzie oznaczało to spóźnienie do pracy lub szkoły. Telefonu używamy przede wszystkim do wysyłania wiadomości przez różne komunikatory (88 proc.), do robienia zdjęć (84 proc.) i bycia obecnym w social media (73 proc.). Ponad połowa badanych (52 proc.) przyznała, że ma telefon pod ręką przez ponad 13 godzin w ciągu doby, niezależnie od tego, czy go używa czy nie. Co więcej, 27 proc. osób stwierdziło, że używa telefonu aktywnie przez nawet 4 godziny dziennie" - czytamy w komunikacie.

Badanie dowodzi, że większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tego urządzenia. Smartfon jest pierwszą rzeczą, po którą ponad połowa Polaków sięga zaraz po przebudzeniu. Aż dwie trzecie z nas deklaruje, że ostatnie chwile przed zaśnięciem spędza także ze smartfonem, podano także.

"Nasza potrzeba bycia w kontakcie i śledzenia aktywności znajomych czy wydarzeń ze świata jest tak wielka, że 66 proc. z nas tuż przed zaśnięciem nadrabia czytanie służbowych maili, wymienia się wiadomościami z przyjaciółmi czy przegląda serwisy społecznościowe. Prawie trzy czwarte respondentów (74 proc.) przed snem kładzie swój smartfon w pobliżu łóżka, a 11 proc. zabiera go do łóżka i przechowuje do rana na przykład pod poduszką. Zaledwie 5 proc. z nas zostawia wieczorem swój smartfon w pokoju innym niż sypialnia. Ponad połowa badanych (51 proc.) zaraz po przebudzeniu sięga nie po filiżankę kawy, ale po telefon i rozpoczyna dzień przeglądem najnowszych informacji czy przesłaniem "dzień dobry" najbliższym osobom. Prawie jedna trzecia (28 proc.) dociera ze smartfonem do łazienki" - wymieniono w informacji.

Fakt, że mamy telefon przy sobie, będąc w pracy bądź w drodze, nie budzi większego zdziwienia. Okazuje się jednak, że wielu z nas nie rozstaje się z nim, spędzając czas w domu. Pomijając poranne i wieczorne "spotkania ze smartfonem", ponad połowa Polaków (51 proc.) deklaruje, że zabiera telefon do kuchni, 32 proc. zabiera go ze sobą, udając się do pokoju dziecięcego (pytanie dotyczyło rodziców dzieci do lat 12), również 32 proc. idzie z telefonem do... toalety, podano także w materiale. 

Badanie "Smart(fonowe) relacje" zostało wykonane przez Ipsos na zlecenie Huawei w styczniu 2018 roku.

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
1as
Że przy łóżku leży to wiadomo, jak budzik. Ale 13 h dziennie w łapach?! Ludzie się chyba nudzą w pracy, albo w ogóle nie pracują, bo inaczej to niewykonalne.
mhm
„Ponad połowa badanych (52 proc.) przyznała, że ma telefon pod ręką przez ponad 13 godzin w ciągu doby, niezależnie od tego, czy go używa czy nie” — ale o co Ci chodzi? Jeśli jesteś pracującym pod ziemią górnikiem, to rozumiem, ale jeśli ktoś pracuje siedząc przy biurku, to jest chyba normalne, że telefon ma „Ponad połowa badanych (52 proc.) przyznała, że ma telefon pod ręką przez ponad 13 godzin w ciągu doby, niezależnie od tego, czy go używa czy nie” — ale o co Ci chodzi? Jeśli jesteś pracującym pod ziemią górnikiem, to rozumiem, ale jeśli ktoś pracuje siedząc przy biurku, to jest chyba normalne, że telefon ma albo w kieszeni, albo na tym biurku (niezależnie od tego, czy go używa czy nie)...
karbinadel
A ja wciąż używam telefonu głównie do prowadzenia rozmów :)
tbielik
Dni urlopu, w których wyłączam telefon jest jednym z najlepszych dni. Gdy przychodzę do domu, też tak czynię.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki