Nie możesz aktywować bonu turystycznego w PUE ZUS? Nocna przerwa w działaniu

2020-08-07 08:30
publikacja
2020-08-07 08:30
fot. Robson90 / Shutterstock

Problem z aktywacją bonu turystycznego w PUE? W trakcie weekendu ZUS zapowiedział przeprowadzenia prac serwisowych w nocy z piątku na sobotę.

Utrudnienia w korzystaniu w funkcji Platformy Usług Elektronicznych wystąpią w nocy z piątku (7 sierpnia) na sobotę (8 sierpnia) w godzinach od 22:00 do 3:00, zapowiedział Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych w komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie internetowej.

W tym czasie ZUS przeprowadzi prace serwisowe. Ograniczona dostępność PUE może spowodować problem z zalogowaniem do systemu oraz korzystaniem z jego opcji. Podczas nocnej przerwy technicznej rodzice mogą mieć problem m.in. z aktywowaniem bonu turystycznego w serwisie PUE.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał ponad 416 mln bonów turystycznych na kwotę około 357 mln zł, informował w czwartek PAP. Więcej na temat korzystania z dofinansowania wakacji dla dziecka  pisaliśmy w artykule pt. "Bon turystyczny. Jak dostać 500 zł na wakacje dla dziecka?".

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
specjalnie_zarejestrowany2
Nie dość że okradają przedsiębiorców to jeszcze paraliżują działanie firm.
antek10
Wysłałem do ZUS listem poleconym zgłoszenie na 3 miesięczny darmowy ZUS (tzw tarcza antykryzysowa). ponieważ nie miałem profilu zweryfikowanego w ZUS. Otrzymałem odpowiedź poprzez PUE ZUS . Aby to odczytać musiałem mieć zweryfikowany profil PUE ZUS. Problem w tym że nie mogłem tego profilu zweryfikować ponieważ ZUS Wysłałem do ZUS listem poleconym zgłoszenie na 3 miesięczny darmowy ZUS (tzw tarcza antykryzysowa). ponieważ nie miałem profilu zweryfikowanego w ZUS. Otrzymałem odpowiedź poprzez PUE ZUS . Aby to odczytać musiałem mieć zweryfikowany profil PUE ZUS. Problem w tym że nie mogłem tego profilu zweryfikować ponieważ ZUS nie przyjmował interesantów z powodu koronawirusa. Normalnie kartonowe państwo.
krzysztof4401
Ten system to porażka. Nie odpowiadają na maile w sprawie funkcjonowania systemu w ogóle.
Przykład? Od 2 miesięcy nie mogę elektronicznie wygenerować DRA. Za kazdym razem trzeba iśc do ZUS w czasie pandemi bo prawo wymaga miesięcznego generowania takiego druku. Masakra jakaś :( .
antek10
Sprobuj sie tam dodzwonić. Przełącza do Warszawy i czekaj , czekaj , czekaj.

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki