REKLAMA

Nie ma ulgi na komputer

2020-07-09 06:57
publikacja
2020-07-09 06:57
fot. Undrey / Shutterstock

Fiskus zmienił zdanie w sprawie rozliczeń osób niepełnosprawnych na ich niekorzyść tak, że laptop nie jest indywidualnym sprzętem niezbędnym w rehabilitacji, a jego zakupu nie można odliczyć od dochodu – pisze w czwartek "Rzeczpospolita".

"Laptop nie jest indywidualnym sprzętem niezbędnym w rehabilitacji. Jego zakupu nie można odliczyć od dochodu. To najnowsza interpretacja skarbówki. Zmartwi wszystkich tych, którzy borykają się z różnymi schorzeniami, a komputer jest dla nich oknem na świat" – czytamy w "Rz".

Gazeta cytuje Tomasza Przybyszewskiego z portalu niepelnosprawni.pl, który mówi, że urzędnikom przydałoby się więcej wrażliwości i empatii.

"Rzeczpospolita" zauważa, że wcześniejsze interpretacje fiskusa były z reguły korzystne dla podatników. (PAP)

wni/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
mkx
Głosujcie dalej na "urzędującego"... ;(
damamad
Akurat ciężko zrozumieć jak komputer może być niezbędny w rehabilitacji. Natomiast osoby niepełnosprawne i tak mają pod górkę więc powinny mieć poprostu wyższe koszty uzyskania przychodu. Na jedno by wyszło, a nie byłoby dziwnych zagadek typu jak komputer pomaga w rehabilitacji.
po_co
To nie jest rola urzędu skarbowego aby decydował czy jakikolwiek zakup jest kosztem czy też nie. Co miałby powiedzieć Hawking który bez laptopa nie komunikował by się ze światem ?

To czego dopuszcza się urząd skarbowy oraz to cholerne państwo to łamanie konstytucji. Jeżeli Urząd Skarbowy uważa, że zakup jest
To nie jest rola urzędu skarbowego aby decydował czy jakikolwiek zakup jest kosztem czy też nie. Co miałby powiedzieć Hawking który bez laptopa nie komunikował by się ze światem ?

To czego dopuszcza się urząd skarbowy oraz to cholerne państwo to łamanie konstytucji. Jeżeli Urząd Skarbowy uważa, że zakup jest niezgodny z przeznaczeniem to proponuję rozprawę w sądzie i jak w cywilizowanym kraju powinno to funkcjonować udowodnienie winy.
Z uwagi, że takiej winy nie udowodnią to prościej jest im wydać oświadczenie, że to nie jest koszt i zamknąć usta na spekulacje.

W tej sytuacji to podanik, a nie urząd będzie musiał rozpocząć proces. Z własnego doświadczenia wiem, że nawet wygrana sprawa z nałożoną klauzulą wykonywalności nie jest batem na żaden urząd.
Zgodnie z prawem wszystkie istytucje państwowe mają obowiązek wykonać wyrok sądu, również zgodnie z prawem nie grożą im żadne sankcje za zaniechanie. Stąd patologia, że człowiek biega z prawomocnym wyrokiem, a urząd i tak go nie respektuje.
mobiler
Obecnie większość programów rehabilitacyjnych np. plany ćwiczeń udostępniana jest w postaci programów lub na stronach. Kontakt z rehabilitantem / lekarzem / szpitalem.
Polecam, przejdź się na wydział onkologii i zobacz jak wyglądają osoby po operacjach, często mniej "radykalnych" np. po wycięciu krtani.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki