Nie działa strona internetowa lotniska w Modlinie

Strona internetowa lotniska w Modlinie nie działa z powodu ataku na serwer firmy, która hostinguje tę stronę - powiedziała w piątek PAP Jolanta Grus z biura prasowego spółki. Zapewniła, że serwery portu są zabezpieczone, a awaria strony jest usuwana.

Przez pewien czas na e-stronie portu pojawił się wizerunek uśmiechniętego diabła.

"Kilka godzin temu zaatakowano serwer firmy, która hostinguje nam stronę internetową. Dotyczy to tylko i wyłącznie strony. Jeśli chodzi o serwery portu lotniczego, to są one zabezpieczone. Bezpieczeństwo lotniska jest zapewnione" - powiedziała Grus.

Chodzi o to, że pasażerowie nie mogą ze strony uzyskać informacji m.in. o odlotach czy przylotach samolotów.

"Pasażerowie zostali pozbawieni tylko i wyłącznie dostępu do informacji, jakie pozyskują się ze strony. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zaangażujemy infolinię i Facebooka. Pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu" - zapewniła.

Lotnisko w Modlinie powstało w 2012 r. Od tego czasu obsłużyło ponad 10 mln pasażerów. W samym 2016 roku było ich blisko 2 mln 900 tys. Na lotnisku operuje irlandzki Ryanair. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 niepelnosprawny_org

jakies dane wyciekły? apropos, o ile to mozliwe uciekac od outsourcingu, moze maja race było blisko zero zabaezpieczen (na takie cos powazni hakerzy sie rzucaja?), wyglada jak strona informacyjna dla kazdego...

! Odpowiedz
2 10 arfeneusz

pewnie hakiery z lotniska w Radomiu ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne