REKLAMA

Miała miejsce duża awaria usług Google na całym świecie. Nie działał YouTube, Gmail, Dysk i Google Play

2020-12-14 13:05, akt.2020-12-14 14:18
publikacja
2020-12-14 13:05
aktualizacja
2020-12-14 14:18
Miała miejsce duża awaria usług Google na całym świecie. Nie działał YouTube, Gmail, Dysk i Google Play
Miała miejsce duża awaria usług Google na całym świecie. Nie działał YouTube, Gmail, Dysk i Google Play
/ Bankier.pl

Duża awaria usług Google zakończona. Nie działał m.in. YouTube, Gmail, Hangouts, Google Play, Arkusze, Dokumenty, Prezentacje, Formularze, Dysk oraz Kalendarz. Dostęp do usług został już przywrócony.

Przed godziną 13 czasu polskiego w poniedziałek (14 grudnia) pojawiły się pierwsze doniesienia o problemach z działaniem usług Google. W ciągu kilku następnych minut liczba zgłoszeń zaczęła gwałtownie rosnąć. Przez kilkadziesiąt minut nie działały wszystkie usługi Google: YouTube, poczta Gmail, Dysk, Prezentacje, Dokumenty, Arkusze, Formularze, Hangouts, Meet, Grupy Dyskusyjne,Google Classroom, Kalendarz oraz Google Play.

Zgłoszenia spływały od użytkowników na całym świecie. "Według agencji AP problem objął ok. 90 proc. użytkowników, a u dużej części z nich problem zniknął po kilkudziesięciu minutach" - informuje PAP. Obecnie można już korzystać z usług. "W przypadku zdecydowanej większości użytkowników, których dotyczy problem (...) powinien zostać rozwiązany. Będziemy nadal pracować nad przywróceniem usługi dla pozostałych użytkowników, których dotyczy problem, ale dalsze aktualizacje nie będą dostarczane w panelu stanu Google Workspace" - poinformował Google.

Awaria dotyczyła również "inteligentnych" urządzeń połączonych z systemami firmy, takimi jak Google Home, co uniemożliwiło niektórym użytkownikom np. zgaszenie lub zapalenie świateł w domu, podaje BBC.

"Nie można wysłać wiadomości. Sprawdź połączenie sieciowe i spróbuj ponownie" - wyświetlał się komunikat podczas próby wysłania wiadomości e-mail za pośrednictwem Gmaila. "Chwilowo nie ma dostępu do Twoich Kontaktów. Dopóki to nie minie, mogą pojawiać się problemy" - czytamy w komunikacie na Gmailu. YouTube nie działa - internauci podczas próby zalogowania strony zobaczą powiadomienie "Something went wrong..."

fot. / / Downdetector


"Niestety, Twoje konto jest chwilowo niedostępne. Przepraszamy za niedogodności i proponujemy spróbować ponownie za kilka minut. Bieżący stan usługi możesz sprawdzić w panelu stanu G Suite. Jeśli problem będzie się powtarzać, odwiedź Centrum pomocy" - pojawiały się informacje podczas próby zalogowania się do poczty Gmail.

fot. / / Downdetector

Oficjalna strona Google potwierdziła awarię. Panel stanu Google Workspace wskazywał "przerwę w świadczeniu usług" wszystkich usług Google. Powód awarii na razie jest nieznany.

"Świadczenie usługi Gmail zostało już przywrócone dla niektórych użytkowników. Rozwiązanie obejmujące wszystkich użytkowników powinno być gotowe wkrótce. Pamiętaj, że jest to czas szacunkowy, który może się zmienić" - po kilkunastu minutach od początku awarii pojawił się komunikat Google.

fot. / / Google

Gmail to bezpłatny serwis webmail stworzony i rozwijany przez Google. W październiku 2018 roku miał 1,5 mld użytkowników na całym świecie.

YouTube – serwis umożliwiające bezpłatne umieszczanie, ocenianie i komentowanie filmów.

Google Hangouts – komunikator internetowy służący do wysyłania wiadomości oraz telefonowania za pośrednictwem technologii VoIP. 9 maja 2017 roku firma ogłosiła, że Hangouts zostanie podzielone na dwie odrębne aplikacje: Google Meet służące do wideokonferencji oraz Google Chat służące do wysyłania wiadomości z wbudowanymi botami.

Google Play to internetowy sklep Google z aplikacjami, grami, muzyką, książkami, magazynami, filmami i programami TV. Treści ze sklepu są przeznaczone do korzystania za pomocą urządzeń działających pod kontrolą systemu operacyjnego Android, ale z niektórych można także korzystać na laptopie czy komputerze stacjonarnym. Google Play powstało w wyniku przekształcenia Google Music (uruchomiony 11 listopada 2011) oraz Android Market.

Dysk Google -  usługa do przechowywania i synchronizacji plików. Pozwala użytkownikom przechowywać pliki na swoich serwerach, synchronizować je na różnych urządzeniach i udostępniać. Dysk Google obejmuje Dokumenty Google, Arkusze i Prezentacje Google, pakiet biurowy umożliwiający wspólne edytowanie dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, rysunków, formularzy i innych elementów. Pliki utworzone i edytowane za pośrednictwem pakietu biurowego są zapisywane na Dysku Google.

Kalendarz Google – całkowicie darmowy kalendarz internetowy dostarczany przez Google. Pozwala swoim użytkownikom tworzyć i udostępniać publiczne kalendarze.

DF

Źródło:
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane

Komentarze (10)

dodaj komentarz
and-owc
"Ostatni gasi prąd" (Google). Pchają się łokciami - nieproszeni. Wkładają palce nie do swojej dupy. Muszę sobie przypomnieć "stary" Linux.
shadow_xx
"Awaria dotyczyła również "inteligentnych" urządzeń połączonych z systemami firmy, takimi jak Google Home, co uniemożliwiło niektórym użytkownikom np. zgaszenie lub zapalenie świateł w domu, podaje BBC."

Więcej "inteligentnych" urządzeń w domu.

Ta awaria bardzo dobrze pokazuje
"Awaria dotyczyła również "inteligentnych" urządzeń połączonych z systemami firmy, takimi jak Google Home, co uniemożliwiło niektórym użytkownikom np. zgaszenie lub zapalenie świateł w domu, podaje BBC."

Więcej "inteligentnych" urządzeń w domu.

Ta awaria bardzo dobrze pokazuje co się stanie jak czlowiek uzależni wszystko od rozwiązań opartych o chmury, sztuczną inteligencję. Padnie połączenie, jakiś serwer i zostanie się uwięzionym w domu, bo inteligentne okna i drzwi się zablokują.
dziki_losos
Są też rozwiązania, które działają w sieci lokalnej, np. Philips Hue, i nie wymagają chmury do funkcjonowania. Wprawdzie niektóre funkcje (sterowanie światłem spoza domu) nie działają bez chmury, ale nie są kluczowe (jak często zapalasz światło w kuchni w Polsce, będąc w Niemczech?). W takie rzeczy właśnie Są też rozwiązania, które działają w sieci lokalnej, np. Philips Hue, i nie wymagają chmury do funkcjonowania. Wprawdzie niektóre funkcje (sterowanie światłem spoza domu) nie działają bez chmury, ale nie są kluczowe (jak często zapalasz światło w kuchni w Polsce, będąc w Niemczech?). W takie rzeczy właśnie warto iść.
ezpz
Wszyscy rzucili się na Cyberpunka na google stadia, które też wysiadło.
max5000
Google, fb, youtube. Amerykanie znowu opanowali internet tak jak w latach 90-tych Microsoft z Windowsem. A gdzie jest Europa w tym wyścigu?
shadow_xx
Teraz powinna się przytrafić światowa awaria facebooka i wszystkich usług zależnych. Ile to ludzi ma aplikacje czy usługi innych firm powiązanych z kontem na fb?
eagleeye
Chyba zaraz Świat się zawali przez tą awarię
wyrobnik
Chińcyki trzymają się mocno?
matikos
Śmiesznie będzie za parę lat jak zniknie gotówka i takie coś się przytrafi bankom.
Dziś w TVP: Atak hakerski na strony z których korzysta rząd, Opozycja nie odpisuje na maile
wojto90
- (wszyscy) - Nie da się bardziej dać ciała niż CDP na premierze Cyberpunka
- Google - Potrzymaj mi piwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki