REKLAMA

Nie działał Librus. Paraliż w szkołach

2020-10-26 09:58, akt.2020-10-26 11:21
publikacja
2020-10-26 09:58
aktualizacja
2020-10-26 11:21
Bankier.pl

Od 8 rano w poniedziałek nie działała podstawowa platforma do nauki zdalnej w szkołach podstawowych. Librus nie odpowiadał lub ładował się bardzo powoli, komentowali uczniowie, nauczyciele oraz rodzice na Twitterze.

Od dzisiaj (26 października) uczniowie klas podstawowych od 4 do 8 uczą się zdalnie. Od soboty w całej Polsce obowiązuje czerwona strefa oraz nowe obostrzenia wprowadzone z powodu dynamicznie rosnącej liczby zachorowań na COVID-19.

Internauci od godziny 8 informowali o problemach z logowaniem do Librusa - jeżeli jest to w ogóle możliwe. Użytkownicy mieli problem z korzystaniem z podstawowych funkcji platformy, która w nie odpowiadała lub ładowala się bardzo powoli co uniemożliwiało prowadzenie zajęć.

Librus jest podstawowym narzędziem umożliwiającym komunikację nauczycieli z uczniami. Z pośrednictwem platformy zamieszczane są materiały na lekcje oraz zadania domowe. Nauczyciele w wystawiają tam także oceny. 

Po godzinie 10 przedstawiciele firmy Librus poinformowali, że problemy z platformą zostały rozwiązane i "wszystko powinno działać".

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
mamamarian
Przed chwilą (26.X., godz. 11:20) bez problemu zalogowałem się na dwa konta rodzica.
Dzieci też normalnie pracują.

Siejcie zamęt dalej.
wizytator
Co to będzie za pokolenie głąbów to strach się bać. Niech jeszcze dotrą do władzy i będzie pozamiatane.
wwj231
Do tego część organów prowadzących (czyli gmin), zdecydowała o tym, że nauczyciele mają przyjeżdżać do szkoły i stamtąd prowadzić zajęcia zdalne. Poniekąd słusznie. Spora część nauczycieli również zadowolona. W domu nie każdy i nie zawsze ma warunki... Wiecie sami jak jest. A po za tym? Jak to część skomentowała?Do tego część organów prowadzących (czyli gmin), zdecydowała o tym, że nauczyciele mają przyjeżdżać do szkoły i stamtąd prowadzić zajęcia zdalne. Poniekąd słusznie. Spora część nauczycieli również zadowolona. W domu nie każdy i nie zawsze ma warunki... Wiecie sami jak jest. A po za tym? Jak to część skomentowała?
"Jak w domu mam problemy z internetem, to pretensje do mnie. A jak w szkole łącze nie wyrabia? Nie mój problem. - Panie Mirku, internet się zawiesił. - kawusia i w d. Trzeba było zadbać o przepustowość łącza."
alberto2020
Ewidentnie wina platformy i Tuska. Przez 8 lat nie zrobili nic żeby przygotować kraj do zdalnego nauczania:)

anty12
Sasin sie tego dotykal czyinna miernota pisowka ?
samsza
"jesteśmy świetnie przygotowani"
andrzejwaskez
Zapewne wiesz, że librus to prywatna firma?

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki