REKLAMA

Neuca wyhamuje z przejęciami przychodni w '17; podtrzymuje prognozę zysku netto na '16

2016-11-10 13:24
publikacja
2016-11-10 13:24

Neuca chce wyhamować z przejęciami przychodni w 2017 roku, następnie może rozważyć przejęcia także w obszarze telemedycyny czy badań klinicznych - poinformował na konferencji wiceprezes Grzegorz Dzik. Ocenił też, że spółka jest na dobrej drodze do realizacji prognozy zysku netto na 2016 rok na poziomie 110 mln zł.

"W tym roku przejęliśmy 27 przychodni za około 30 mln zł, zgodnie z planem. Pracujemy jeszcze nad kilkoma przejęciami, ale nie będą to duże kwoty" - powiedział Dzik.

"W 2017 roku chcemy wyhamować tempo akwizycji w segmencie przychodni. Wejdziemy w ten rok z około 50 przychodniami, chcemy skupić się między innymi na konsolidacji, obniżeniu kosztów czy działaniach wizerunkowych" - dodał.

Jak wskazał, spółka nie wyklucza przejęć oportunistycznych, ale nie planuje takiej skali wydatków na przychodnie w 2017 roku, jak w roku 2016.

Wiceprezes pytany, czy Neuca planuje w 2018 roku powrócić do intensywnych zakupów przychodni, odpowiedział: "Nie wykluczamy tego, ale będziemy rozpatrywać także przejęcia w innych naszych obszarach, takich jak telemedycyna czy badania kliniczne".

Spółka liczy na utrzymanie marży.

"Nowe biznesy i segment produktów własnych powinny być motorami napędowymi naszej marżowości" - powiedział wiceprezes.

"Chcemy utrzymać marże na co najmniej takim poziomie" - dodał.

W trzecim kwartale marża brutto Nauki wyniosła 10,9 proc.

Neuca podtrzymała prognozę zysku netto na 2016 rok na poziomie 110 mln zł. Wiceprezes Dzik ocenił, że spółka jest na dobrej drodze do realizacji prognozy. Po trzech kwartałach spółka miała 84,2 mln zł zysku netto, czyli zrealizowała prognozę w 77 proc.

Dzik podtrzymał też, że Neuca planuje zwiększać wartość dywidendy na akcję o kilkanaście procent rdr.

Z zysku za 2015 r. spółka wypłaciła 5 zł dywidendy na akcję.(PAP)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki