REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Neuca ocenia, że hurt apteczny w II półr. może wzrosnąć o ponad 5 proc.

2016-08-29 14:15
publikacja
2016-08-29 14:15

Neuca ocenia, że dynamika hurtu aptecznego w II półr. 2016 r. może wynieść ponad 5 proc., czyli więcej niż zakładany w prognozie zysku netto spółki wzrost o 1-3 proc. - wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Sucharskiego. Neuca wydała już cały tegoroczny CAPEX na rozwój sieci przychodni, ale planuje przejąć jeszcze kilka "pojedynczych sztuk".

"Dynamika rynku była wyższa niż oczekiwaliśmy i wyniosła ponad 5 proc., a szacowaliśmy, że wyniesie do 3 proc. Zmieniamy wobec tego naszą perspektywę - nie zakładamy, aby dynamika w drugim półroczu mogła być niższa" - powiedział na konferencji prezes Piotr Sucharski.

Neuca ogłosiła w marcu, że prognozuje wypracowanie w 2016 roku 110 mln zł zysku netto po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych. Prognoza oparta jest na założeniu wzrostu rynku hurtu aptecznego o 1-3 proc. w 2016 roku.

Po pierwszym półroczu spółka miała 56,8 mln zł zysku netto, co oznacza 52-proc. realizację prognozy.

Spółka poinformowała, że wydała już wszystkie środki przeznaczone na rozwój sieci przychodni w tym roku, ale planuje przejąć jeszcze kilka "pojedynczych sztuk".

"Wykorzystaliśmy już środki finansowe, które mieliśmy przeznaczone na przychodnie. Jednak są na horyzoncie ciekawe cele akwizycyjne i można spodziewać się komunikatów na ten temat jeszcze w tym roku" - poinformował wiceprezes Tomasz Józefacki.

Wiceprezes Grzegorz Dzik informował w marcu, że Neuca planuje przeznaczyć na przejęcia przychodni w 2016 r. ponad 30 mln zł. W roku poprzednim Neuca planowała przeznaczyć na przejęcia przychodni 30 mln zł. Ostatecznie spółka wydała nieco ponad 37 mln zł.

Grupa zarządza obecnie 48 przychodniami w 7 województwach. W samym 2016 roku spółka przejęła 26 przychodni.

Neuca chce zwiększać udział w rynku aptek niezależnych, ma apetyt na cały rynek.

"Naszym priorytetem jest wspieranie aptek niezależnych, to jest nasz strategiczny klient. (...) Naszą misją jest zapewnienie niezależności wszystkim aptekom w Polsce, czyli chcemy docelowo dotrzeć z ofertą do wszystkich aptek niezależnych. Jest to ambitny cel" - powiedział prezes Sucharski.

Jak dodał, ciężko obecnie określić perspektywę czasową, w jakiej cel ten udałoby się osiągnąć. (PAP)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki