REKLAMA
WEBINAR

Netflix wprowadzi tańszy abonament z reklamami jeszcze w tym roku

2022-08-29 13:26
publikacja
2022-08-29 13:26

Tańszy abonament na Netfliksie z reklamami ma pojawić się w USA jeszcze w tym roku – informuje Bloomberg. Ma on kosztować od 7 do 9 dolarów. Oszacowaliśmy, ile taka usługa kosztowałaby w Polsce.

Netflix wprowadzi tańszy abonament z reklamami jeszcze w tym roku
Netflix wprowadzi tańszy abonament z reklamami jeszcze w tym roku
fot. Studio R3 / / Shutterstock

Długo zapowiadany pakiet Netfliksa skierowany do klientów, którym nie przeszkadzają reklamy, niedługo będzie miał swoją premierę. Jak informuje redakcja Bloomberga, tańsza wersja abonamentu ma pojawić się w USA i na pięciu innych rynkach w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Reklamy w tym pakiecie mają pojawiać się jedynie przy oryginalnych produkcjach Netfliksa. Średnio ma wyświetlać się do czterech minut treści sponsorowanych na godzinę oglądania. Dla porównania dziennikarze Bloomberga wskazują, że w przypadku telewizji kablowych w USA średnio przypada od 10 do 20 minut reklam na godzinę oglądania.

Taki abonament będzie kosztował od 7 do 9 dolarów, czyli będzie tańszy o połowę od najpopularniejszego abonamentu w USA, którego cena wynosi 15,49 dolarów. W Polsce odpowiednikiem tego pakietu jest wersja Standard, która umożliwia oglądanie treści serwisu w jakości HD na maksymalnie dwóch urządzeniach i kosztuje 43 zł.

Wersja Premium, która daje możliwość oglądania filmów i seriali w jakości Ultra HD i do czterech urządzeń na raz, w Stanach kosztuje 19,99 dolarów, natomiast w Polsce 60 zł. Podobnie jest z pakietem Basic, który najprawdopodobniej zostanie zastąpiony abonamentem z reklamami - w USA 9,99 dolarów, natomiast na naszym rynku kosztuje on 29 zł.

Stąd można przypuszczać, że jeżeli w Polsce nie dojdzie do podniesienia cen za usługi Netfliksa, proporcja nowego pakietu zostanie zachowana, czyli będzie on kosztował blisko trzy razy więcej. Oznaczałoby to, że klienci, którym nie będą przeszkadzać reklamy, mogliby oglądać treści na platformie w przybliżeniu za ok. 21-27 zł.

AB

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (4)

dodaj komentarz
jas2
W każdym filmie i serialu.... LGBT.
inwestor.pl
Czy według Ciebie Netflix upadł przez wrzucanie wszędzie lewackiej propagandy?

Zielony - TAK
Czerwony - NIE

(SONDA)
endes
Nikomu nie jest potrzebna ta firma…
peluquero
to jest obok białego wina, główna rozrywka samotnych kobiet

Powiązane: Platformy streamingowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki